Consilier suport tehnic

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 20.06.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Cerinţe:

    Studii: diplomă de Bacalaureate obligatoriu;
    Disponibilitatea de-a lucra în ture;
    Program de lucru 8 ore/zi;
    Disponibilitatea de-a lucra de acasă;
    Cunostinţe PC;
    Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu spre avansat.

    Responsabilitati

    Responsabilităţi:

    Recepţionează şi înregistrează toate problemele de natură tehnică (întrebari, reclamaţii, nefunctionalităţi) raportate de către clienţii rezidenţiali, în concordanţă cu procesele, procedurile si regulile companiei;
    Receptionează şi înregistrează ori de cate ori este necesar problemele semnalate de clienţii business, în condiţii de încarcare a call-center-ului dedicat acestora, cu scopul de a imbunătaţi performanţa companiei, precum şi experienţa clientului;
    Prezintă şi vinde serviciile companiei direct către clienţi prin intermediul telefonului;
    Aplica cunostinţele acumulate în sesiunile de traning pentru diagnosticarea şi rezolvarea problemelor serviciilor Telefonie, Televiziune, Internet, asigurănd rezolvarea imediată a sesizarii.

    Alte informatii

    Benefici:

    Salariu atractiv;
    Asigurare medicală privată, asigurare de viaţa;
    Tichete de masă;
    Program de muncă flexibil.

    Mai multe informații îți poate oferi colega noastră, Lavinia Pasenciuc, la numărul de telefon: 0729 005 271.

    Asteptam aplicatia ta.