MANAGER REGIONAL - ECHIPAMENTE MEDICALE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile MANAGER REGIONAL - ECHIPAMENTE MEDICALE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.11.2021

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate
    • Minim 5 ani experienta de vanzari
    • Permis conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari
    • Limba engleza la nivel avansat
    • Cunostinte avansate de utilizare computer: pachetul Office (Word, Excel, PowerPoint), CRM, ERP
    • Este proactiv și întreprinzator, independent, rezistent la stres
    • Are abilitati foarte bune de comunicare si de prezentare, de vanzare si negociere, de analiza
    • Dezvoltă usor relații de sprijin si suport cu clientii si cu colegii
    • Este adaptabil, receptiv la idei noi, isi menține eficienta chiar si cand au loc schimbari neprevazute.

    Responsabilitati

    • Sa promoveze produsele din portofoliu catre personalul din unitati medicale si sa stabileasca foarte bune relatii de colaborare cu clientii
    • Sa atinga lunar si trimestrial plafonul de vanzari pentru zona alocata, pentru anumite produse/categorii de produse, in concordanta cu planul de vanzari stabilit
    • Sa dezvolte relatii contractuale cu unitatile medicale din zona alocata
    • Sa mentina permanent contactul cu clientii: prezentari, informari cu privire la noutati sau oferte, consultanta proiecte
    • Sa raspunda cererilor clientilor, sa emita si sa transmita oferte
    • Sa faca vizite clientilor si sa fie permanent informat cu privire la conditiile din piata
    • Sa colaboreze activ cu celelalte departamente ale companiei in vederea dezvoltarii activitatilor de vanzari
    • Sa faca propuneri si demersuri pentru dezvoltarea bazei de clienti.
    • Sa dezvolte și sa intretina relatii cu factorii de decizie din teritoriul alocat (medici, achizitori, alte autoritati)
    • Sa participe la conferinte, congrese, simpozioane de specialitate
    • Sa culeaga informatii din teritoriu despre competitori si produsele acestora

    Alte informatii

    Oferta:
    • Mediu de lucru placut.
    • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie dinamica, de succes
    • Pachet salarial motivant
    • Toate instrumentele necesare desfasurarii activitatii: masina, telefon, laptop
    • Acces la programe personalizate de training profesional si dezvoltare personala

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (178)