Specialist Operatiuni Credite_Proiect IMM Invest (3 luni)_Directia Operatiuni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Specialist Operatiuni Credite_Proiect IMM Invest (3 luni)_Directia Operatiuni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: temporar
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.08.2021
    Remote work: On-site

    Profilul tau

    • Studii superioare;
    • Experienta profesionala: minim 1 an in domeniul bancar;
    • Cunostinte specifice privind produsele si serviciile bancare, reglementarile in domeniul bancar;
    • Abilitati de comunicare si negociere;
    • Initiativa, spirit de echipa;
    • Capacitatea de a lucra sub presiune, cu termene-limita, prioritizare activitati;
    • Aplicatii informatice specifice domeniului de activitate;
    • Limba engleza – nivel mediu.
    Beneficiile tale
    • Oportunitatea de a te dezvolta intr-una dintre cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est;
    • Un program de lucru flexibil si work from home;
    • Sedii centrale moderne si usor accesibile, in zona Grozavesti (Pentru moment, din cauza situatiei Covid-19, cei mai multi dintre noi lucram de acasa);
    • Asigurare medicala privata;
    • Pana la 27 zile de concediu de odihna in functie de anii de experienta profesionala;
    • Zile libere platite pentru evenimente neasteptate;
    • Zi libera de ziua ta de nastere;
    • Facilitati bancare si extra beneficii pentru pensia privata;
    • Plan de beneficii flexibile prin platforma Benefit online.
    Despre echipa noastra

    Suntem peste 6000 de oameni la BCR. Si, pe cat de multi, pe atat de diferiti. Ne place sa credem, insa, ca diversitatea noastra de idei, atitudini, pasiuni, trairi sau origini ne infrumuseteaza cultura si adauga valoare muncii noastre.

    Echipa Biroului Operatiuni Credite Micro este in cautarea a trei colegi care sa ofere suport in programele guvernamentale IMM Invest, OUG130 si APIA pentru o perioada determinata pana la data de 30.09.2021.

    Responsabilitatile tale
    • Realizezi activitati specifice privind verificarile premergatoare aprobarii cererilor de credite pentru microintreprinderi;
    • Elaborezi documentatia contractuala destinata clientilor Micro si PDAI care au credite pentru nevoi de dezvoltare a afacerii, asigurand livrarea la termenele stabilite a intregii documentatii de credit;
    • Redactezi contracte de credit si de garantie;
    • Implementezi creditele in sistemul bancii;
    • Efectuezi tragerile de credit;
    • Realizezi activitatea de administrare a creditelor clientilor Micro.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania, ce ofera servicii de banca universala, leasing, pensii private, fonduri de investitii si produse de economisire-creditare pentru locuinte, prin intermediul retelei nationale de sucursale si centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru Romania, sprijinind sansele tuturor la o viata mai buna si sustinandu-le increderea in fortele proprii si in capacitatea de a-si atinge potentialul. Pentru aceasta, BCR investeste constant in acces sigur si facil la servicii financiare, banking pe intelesul tuturor, consiliere financiara pe termen lung si produse care respecta potentialul fiecarui client.

    BCR a creat cel mai amplu si consistent program de educatie financiara din Romania, “Scoala de Bani”, prin cursuri pentru adulti si tineri, o expozitie mobila de educatie financiara pentru copii si o platforma digitala dedicata, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educatie financiara, experti ai BCR.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (49)