Sef sectie productie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Sef sectie productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Pitesti
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 10.07.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    •Experienta pe o pozitie similara de min. 3 ani, intr-o companie de productie;
    •Studii superioare in domeniul tehnic;
    •Capacitate de a conduce, coordona si organiza echipa;
    •Gandire analitica si sintetica;
    •Abilitatea de a lua decizii.

    Responsabilitati

    •Coordoneaza, indruma, controleaza si raspunde de intreaga activitate din cadrul sectiei, prin organizarea si coordonarea echipei de productie;
    •Organizeaza activitatea de productie a sectiei si raspunde de indeplinirea calitativa si la termen a programului de productie stabilit;
    •Implementeaza proiecte de imbunatatire continua pe parte de productie;
    •Prezinta saptamanal indicatorii de productie;
    •Realizeaza raportul de productie lunar;
    •Executa la termen comenzile cu respectarea specificaţiilor de calitate cerute;
    •Administreaza mijloacele fixe, materiile prime si auxiliare din sectia de productie si verifica inventarele efectuate;
    •Gestioneaza contractele tehnologice cu furnizorii externi pentru zona de productie;
    •Urmareste si gestioneaza diminuarea deseului si calitatea produselor (semifinished si finished goods);
    •Responsabil de produsele predate in depozitul de Finished Goods (aspect, calitate, etc)
    •Asigura exploatarea utilajelor in conditii optime;
    •Realizeaza instruirea SSM si ISU pentru oamenii din subordine;
    •Coordoneaza planificarea resursei umane in acord cu necesarul de productie;
    •Gestioneaza noii angajati (EIP, evaluare dupa 3 luni, asigurare training);
    •Inlocuieste Directorul de Operatiuni pe perioana lipsei acestuia.

    Alte informatii

    Beneficii:
    •Program: Luni – Vineri 08:00 – 16:00;
    •Abonament servicii medicale Medlife;
    •Tichete de masa 15 Lei/ zi lucrata;
    •Subventie 10 Lei/ masa/ zi ;
    •Transport decontat prin tichete de combustibil ;
    •Abonament Bookster.