Ofiter Procesare Popriri - Perioada determinata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Garanti BBVA Romania active.

Vezi toate job-urile Ofiter Procesare Popriri - Perioada determinata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Garanti BBVA Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.04.2022

    La Garanti BBVA Romania am creat un climat care inspiră colaborarea și comunicarea. Am  construit astfel o echipă unită și energică, care pune întotdeauna clientul pe primul loc. Susținem aspirațiile colegilor noștri și îi încurajăm să se perfecționeze continuu și să își urmeze pasiunile. Ca echipă, ne preocupă creșterea eficienței operaționale și îmbunătățirea constantă a serviciilor oferite clienților.

    Cerinte

    - Studii superioare;
    - Bune abilitati de operare PC, utilizare Microsoft Office (Word, Excel);
    - Persoana atenta la detalii si care este deschisa sa-si insuseasca cunostinte noi;
    - Capacitate de analiza, sinteza si focusare indelungata.

    Responsabilitati

    - Pune in practica prevederile legislative si din Normele interne ale bancii cu privire la activitatea de popriri;
    - Gestioneaza adresele/documentatia legata de popriri primite in numele clientilor bancii;
    - Blocheaza / deblocheaza conturile pe baza documentelor receptionate de la executori;
    - Verifica in sistem corectitudinea prelucrarii documentelor receptionate de la executori;
    - Intocmeste corespondenta cu executorii in legatura cu popririle pentru non-clienti(terti) / clienti;
    - Efectueaza eliberarile de sume in conformitate cu prevederile legislative;
    - Verifica soldurile zilnice in vederea transferarii catre executori a sumelor poprite inclusiv intocmirea ordinelor de plata si transmiterea lor spre procesare;