Director de dezvoltare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mopeka Impex active.

Vezi toate job-urile Director de dezvoltare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Mopeka Impex
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Lugoj
  • Timisoara
  • Actualizat la: 22.08.2021
    Scurta descriere a companiei

    Fabrica de Dezinfectanti si Detergenti Mopeka !
    Înființată in anul 1993 cu capital integral privat, romanesc, Mopeka Impex SRL are ca domeniu de activitate: cercetarea, dezvoltarea, producția si comercializarea de dezinfectanti, detergenti industriali, emulgatori, produse igienizante de uz casnic si produse chimice auxiliare profesionale pentru diverse industrii, toate pe baza de agenți activi de suprafață, ecologici.

    Cerinte

    - Cerinte:
    - Absolvent studii superioare .
    - Experienta anterioara intr-un job similar (2-3 ani).
    - Limba engleza nivel mediu/avansat (scris, citit, vorbit).
    - Cunostinte PC - MS Office (Excel, Word, PowerPoint)

    Responsabilitati

    Responsabilitati si sarcini:
    - Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei planul de vanzari insotit de o politica dinamica de crestere continua a volumului de vanzari.

    - Urmareste realizarea planului de vanzari.

    - Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma.

    - Analizeaza saptamanal si ia decizii privind comenzile transmise de clienti pentru produse / servicii.

    - Participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele / serviciile noi.

    - Contacteaza noi clienti si le prezinta propuneri concrete de colaborare.

    - Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de clienti.

    - Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii Agentilor de Vanzari, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru.

    - Urmareste permanent activitatea concurentei.

    - Urmareste culegerea informatiilor comerciale care intereseaza firma si intocmeste rapoarte informative catre Directorul General.

    - Mentine permanent legatura cu Agentii de Vanzari din punctele de vanzare, solicitand informatii despre stadiul activitatilor programate, activitatile in curs de desfasurare, situatiile nou create etc.

    - Intocmeste si prezinta Directorului General rapoarte cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a produselor / serviciilor noi, in functie de cerintele pietei.

    - Propune si implementeaza metode de reducere a costurilor.

    - Participa la recrutarea, antrenarea si dezvoltarea echipei de vanzari, in colaborare cu Departamentul Resurse Umane.

    - Identifica nevoile de instruire ale personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.

    - Analizeaza si avizeaza programele de lucru lunare propuse de Agentii de Vanzari si le transmite Directorului General la termenul stabilit la finalul fiecarei luni.

    - Stabileste, conform structurii organizatorice si ROF, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.

    - Verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si-l transmite Departamentului Resurse Umane.

    - Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine.

    - Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

    - Exercita permanent sau temporar, prin delegarea competentelor, acele atributii specifice specialitatii sale, stabilite prin actul constitutiv al societatii sau prin organul decizional statutar (AGA, CA) in sarcina reprezentantului legal.

    - Locatie RECAS , Timis ( se ofera transport GRATUIT cu microbuzul firmei)
    - Program de lucru: luni-vineri, 08:00 - 16:30
    - Condiții: Se discuta si negociaza la interviu
    Salariu ATRACTIV si NEGOCIABIL in functie de experienta detinuta in domeniu, contract pe o perioada nedeterminata.
    - Responsabilități: Se discuta la interviu.

    Lugoj, Timisoara,

    Timisoara,

    Arad,

    Vezi job-uri similare (19)