Client Service - Jilava

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alt oras
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.06.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.
    Cerinte

    - Persoană capabilă de a se organiza singură
    - Responsabilitate, perseverenţă, atenţie la detalii, disciplină, spirit practic, atitudine pozitivă
    - Excelente abilitaţi de comunicare ca si de calcul matematic
    - Capacitatea de a respecta termene limită
    - Capacitate de a lua iniţiativa
    - Comportament etic
    - Înțelegerea și rezolvarea situațiilor ambigue
    - Orientarea către acțiune și rezultate

    Responsabilitati

    - Urmărește până la soluționare solicitările venite pe toate canalele de comunicare, atât online, cât și offline (informații despre comenzi, stoc, termene de livrare, incidente etc.); menține legătura cu toate entitățile implicate – interne și externe – până la soluționarea cazurilor.
    - Oferă consultanță generală de produs – prezintă beneficiile și caracteristicile produselor/serviciilor care corespund nevoii clientului – pentru solicitările venite online sau telefonic și le redirecționează în funcție de particularități.
    - Redactează oferte și calculații de preț; introduce comenzi în sistemul de administrare intern.
    - Cunoaște campaniile promoționale în derulare și oferă informatii, la cerere, despre acestea.
    - Intervine pro-activ și operativ pentru întâmpinarea/ rezolvarea problemelor.
    - Centralizeaza solicitările venite din partea clientilor și propune metode de îmbunătățire a serviciilor.
    - Menține o atitudine profesională, empatică, optimistă.

    Alte informatii

    900 euro salariu net, alaturi de alte beneficii standard