Contabil Brasov

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 16.06.2021

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    Clientul nostru isi doreste:
    - Studii superioare economice;
    - Experienta de minimum 3 ani intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
    - Cunostinte avansate de operare Microsoft Office (SAP reprezinta un avantaj);
    - Persoana responsabila, cu buna capacitate de organizare si stabilire a prioritatilor
    - Capacitate de a lucra cu temene limita, rigurozitate, acuratete, atitudine proactiva, bun co-echipier;
    - Limbi straine: Engleza nivel mediu.

    Responsabilitati

    In cadrul acestei pozitii te vei ocupa cu:
    - Asigurarea evidentei contabile a operatiunilor companiei in conformitate cu legislatia in vigoare
    - Cunoasterea la zi a legislatiei fiscal-contabile si intelegerea implicatiilor modificarilor legislative raportate la activitatea companiei
    - Inregistrarea documentelor care tin de contabilitatea furnizorilor
    - Asigurarea reconcilierii soldurilor cu partenerii din cadrul grupului si raportarea acestora
    - Participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere lunara si a exercitiului financiar-contabil
    - Intocmirea rapoartelor periodice necesare precum si ad-hoc;
    - Furnizarea rapoartelor si informatiilor pentru auditul financiar.

    Multumim pentru interesul si aplicatia dumneavoastra, ne rezervam dreptul de a contacta doar candidatii potriviti cerintelor postului.

    S.C. Agentia de Servicii Professional S.R.L. este inregistrata ca operator de date cu caracter personal. Avand in vedere prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor Personale va rugam ca, inainte de a aplica la anuntul de angajare, sa consultati pentru informare site-ul nostru.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>