Lider, Dezvoltare Software

Angajator: Hootsuite
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 24.07.2021

    Hootsuite is more than a social media company. We’re more than a tech company. We’re a collective of creators and makers, builders and hackers, teachers and students.

    We believe deeply that social media is revolutionizing how we communicate – and we’re driven by our mission to empower organizations to turn messages into meaningful relationships.
    We believe that culture is the compass to success and so our culture manifesto is woven into the fabric of all we do. We seek exceptional talent that believes joining a passionate, egoless team that is building something bigger than themselves, and having fun doing it, matters.

    We know you have a lot of choices on where to take your career next. Whether you’re based in Vancouver, London, Singapore or any of our 8 nests around the globe, you will have 800+ #HootsuiteLife peeps who will have your back to support your growth everyday.

    Cerinte

    - Experiență îndelungată în dezvoltarea de software, cu o creștere demonstrată a responsabilității
    - Experiență practică în proiectarea și dezvoltarea de servicii web foarte scalabile și sisteme SaaS
    - Experiență practică în îndrumarea și instruirea altora
    - Cunoștințe despre cel puțin un limbaj de programare, în mod ideal Go, Typescript sau Python și dorința de a învăța alte limbaje
    - Comunicare deschisă: transmiți în mod clar idei, atât scrise, cât și verbale, ascultând cu atenție și punând întrebări pentru clarificare și înțelegere
    - Capacitatea de a construi echipe incluzive, unite, care folosesc diversitatea pentru a atinge obiective comune
    - Capacitatea de a obține rezultate împreună cu ceilalți, stabilirea unor direcții clare, sprijinindu-i pe ceilalți să atingă performanțe optime de muncă
    - Identificarea problemelor cheie și relațiilor relevante pentru atingerea unui obiectiv sau a unei viziuni pe termen lung; construirea unui plan integrat pentru desfășurarea acțiunilor necesare pentru a realiza această viziune
    - Provocarea și susținerea celorlalți pentru a obține rezultate și a dezvolta noi capacități. Dezvoltarea cu succes a capacității și aptitudinilor echipei și a membrilor de echipă

    Responsabilitati

    - Construiești, susții și conduci o echipă coezivă de dezvoltatori de înaltă performanță, în parteneriat strâns cu managerul de dezvoltare
    - Facilitezi conversațiile de dezvoltare continuă cu echipa ta pentru a sprijini învățarea și dezvoltarea carierei
    - Distribui în mod proactiv informații, soliciți în mod activ feedback și facilitezi comunicarea, în cadrul echipelor și portofoliilor
    - Participi la procesul de angajare, cu scopul de a atrage și angaja cei mai buni dezvoltatori
    - Evaluezi și prioritizezi munca echipei, delegând în mod adecvat sarcini altora și încurajând consolidarea echipei.
    - Menții standarde ridicate de securitate, fiabilitate, scalabilitate, performanță și calitate în toate proiectele livrate
    - Ajuți la modelarea parcursului nostru tehnic pe măsură ce ne extindem serviciile și construim produse noi
    - Proiectezi, scrii, testezi și implementezi cod scalabil de înaltă calitate
    - Ai expertiză în una dintre cele două infrastructuri tehnologice și cunoștințe de bază despre cealaltă:
    Backend: Docker, Kubernetes, MySQL, Mongo, GRPC, ElasticSearch, Kafka
    Frontend: React + Redux / Angular, Nightwatch, LESS, Docker

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - Pachet compensatoriu competitiv
    - 26 de zile de vacanță
    - Săptămână de wellness în 2021
    - Timp propriu (50% din toate zilele de vineri libere în T3)
    - 5 zile libere pentru sănătatea mintală/boală (în timpul pandemiei)
    - Prestații pentru sănătate - servicii medicale, asigurări
    - Program de asistență pentru angajați
    - Tichete de masă
    - Acțiuni restricționate (Restricted Stock Units)
    - Abonament la aplicația Headspace
    - Abonament la Bookstr
    - Echipament Macbook
    - Program flexibil
    - Șansa de a te implica în meetup-urile și hackaton-urile noastre