Trainee cu studii tehnice@ENGIE Servicii in Targoviste/ Targu Jiu /Ramancu Valcea

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE active.

Vezi toate job-urile Trainee cu studii tehnice@ENGIE Servicii in Targoviste/ Targu Jiu /Ramancu Valcea active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management Trainee active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE
Domeniu:
  • Inginerie
  • Internship
  • Management Trainee
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Ramnicu Valcea
  • Targoviste
  • Targu Jiu
  • Actualizat la: 16.06.2021

    Suntem comunitatea Creatorilor de energie a ENGIE Romania, filiala locală a Grupului ENGIE, unul dintre principalii actori globali din domeniul energetic. La ENGIE, oferim clienților noștri gaze naturale, energie electrică și servicii tehnice. Pe lângă aceste activități tradiționale, lucrăm la dezvoltarea de servicii noi și produse prietenoase cu mediul înconjurător. Îi ajutăm pe clienții noștri să producă energie, prin cogenerare sau instalare de panouri fotovoltaice, dar și să aleagă soluții de mobilitate verde – prin instalarea de stații de încărcare pentru mașini electrice sau alimentarea flotelor cu gaz natural comprimat.

    Cerinte

    ENGIE Traineeship Program este pentru tine, student in ultimul an, absolvent sau masterand al unei facultati cu profil tehnic, dornic sa experimentezi, sa inveti si sa te dezvolti intr-un domeniu dinamic, cel al energiei.
    Vom sustine startul tau in cariera, iti vom asigura o invatare continua si sustenabila prin cursuri de dezvoltare a abilitatilor personale, sub indrumarea unui mentor dornic sa-ti impartaseasca din experienta si cunostintele sale.

    • Esti analitic, dornic de invatare si un bun organizator;
    • Te-ai implicat in diverse activitati extracurriculare (Erasmus, Work&Travel, asociatii studentesti s.a.);
    • Te atrage domeniul comercial si munca alaturi de o echipa cu experienta;
    • Esti familiar cu pachetul Microsoft Office;
    • Nivelul tau de utilizare a limbii engleze este mediu.

    Daca pe tine te-am descris mai sus, hai sa ne cunoastem!

    Responsabilitati

    Efectuarea verificarilor pentru documentele si materialele transmise de catre furnizori, conform cu cerintele Contractelor
    Suport in elaborarea documentelor specifice serviciului (cerinte)
    Digitalizarea si crearea bazei de date aferenta Serviciului
    Verificarea alocarii si utilizarii echipamentelor
    Sustinerea si implementarea solutiilor din proiectele alocate Serviciului Norme Tehnice

    Te vom primi in echipa de profesionisti a companiei ENGIE Romania, principalul furnizor de energie in zona de sud a tarii. In functie de preferintele si specializarile tale, te vom indruma spre aria comerciala, de vanzari, customer care, trading de energie, audit.
    Vei invata despre piata de furnizare si distributie de gaze naturale si energie electrica si te vei familiariza cu munca intr-o companie multinationala, parte a grupului international ENGIE, cu filiale in toata lumea.

    BUCURESTI, Buzau, Targu Jiu,

    Targu Jiu,

    Aplica fara CV
    Campina, Ploiesti, Targoviste,