Senior Internal Controller - IT Controls

Vezi toate job-urile Senior Internal Controller - IT Controls active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.07.2021
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Ce rol te așteaptă în echipa eMAG?

    - Identificarea riscurilor si recomandarilor pentru a acoperi riscurile aferente;

    - Maparea proceselor interne si a aplicatiilor IT, designul si testarea controalelor interne pentru contracararea riscurilor;

    - Realizeaza misiuni de audit prin identificarea, analizarea, evaluarea, testarea si documentarea informatiilor pentru atingerea obiectivelor auditului. Analizeaza si ofera recomandari;

    - Agreeaza constatarile de audit/ recomandarile cu persoanele responsabile , intocmeste rapoarte de audit/MEMO’s;

    - Realizeaza misiuni de „follow-up“ pentru a se asigura ca recomandarile sunt implementate eficient;

    - Propune si documenteaza elemente de control intern pentru fluxurile proceselor din companie pentru indeplinirea; obiectivelor companiei si minimizarea riscurilor;

    - Asigura suport departamentelor responsabile in implementarea elementelor de control intern;

    - Asigura suport si consultanta altor departamente in realizarea procedurilor si instructiunilor de lucru.

    Responsabilitati

    Știi că te potrivești dacă bifezi:

    - Minim 5 ani experienta in: Control Intern/ / IT Audit/ Audit Intern;

    - Certificari Profesionale (ACCA, CIA, s.a.) reprezinta un avantaj;

    - Cunostinte in utlizarea platformei SAP – nivel avansat;

    - Cunostinte limba Engleza – nivel avansat;

    - Cunostinte Excel - nivel avansat;

    - Experienta in design-ul si testarea de controale interne financiare, IT si operationale;

    - Experienta in analiza si design-ul fluxurilor de proces.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    - Pachet salarial competitiv;

    - Primesti un buget flexibil pentru tichete de masa, turism intern, pensie privata, cursuri de limbi straine;

    - Abonament medical la Medicover sau Medlife;

    - Primesti discount-uri si la serviciile oferite de partenerii nostri – banking, telefonie, medicină dentara, wellness sau cafenele;

    - Biblioteca Bookster: alegi ce vrei sa citesti, iar cartile vin la birou in fiecare saptamana.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (165)