Senior IT Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Unitel Telecom active.

Vezi toate job-urile Senior IT Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Unitel Telecom
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.11.2021

    Unitel Telecom este o companie formata prin unirea a trei parteneri Telekom cu o vasta experienta in domeniul vanzarilor B2B. Suntem o companie cu experienta de opt ani in domeniul telecomunicatiilor , cinci birouri in Romania, 42 de specialisti. Suntem pregatiti sa oferim support si folosim abordarea consultativa in dezvoltarea business-urilor clientilor nostri.
    Credem in integritare si in puterea inovatiei iar fiecare dintre noi este creator de solutii.
    Livram rezultate , performanta si leadership.

    Cerinte

    • ai minim 5 ani experienta in domeniu, pe un post similar;
    • detii cunostinte hardware de instalare servere/ administrare retea;
    • ai experienta cu aplicatiile de back-up;
    • detii cunostinte de administrare Active Directory si politici de securitate, Office 365, Exchange Online;
    • ai experienta cu sistemele de operare Windows Server (2008, 2012, 2016);
    • ai experienta in administrarea bazelor de date Microsoft SQL si SQL Query;
    • cunosti limba engleza la nivel avansat;
    • esti o persoana deschisa, autonoma, ai o gandire logica, iti place sa lucrezi in echipa si ai un simt al umorului bine dezvoltat.
    • cunostinte de testare a retelelor;

    Responsabilitati

    • deplasarea la sediul clientului;
    • configurare sisteme interne;
    • diagnosticare si solutionare probleme tehnice;
    • actualizare infrastructura de rețea;
    • instalare servere, dispozitive și firewall-uri;
    • instruire utilizatori noi de sistem si configurare conturi;
    • monitorizare performanta servere, software si hardware;
    • dezvoltare si integrare noi facilitati in cadrul retelei existente, sau chiar retele noi;
    • oferire asistenta/suport DPO;
    • efectuare instalari

    Alte informatii

    Esti printre candidatii preferati daca:

    • detii certificari Microsoft Certified Professional (MCP), sau alte certificari in domeniu;
    • detii cunostinte de administrare Zyxel, Cisco si Ubiquiti;
    • detii cunostinte de programare C# (C sharp) si Visual Basic;
    • ai experienta in administrarea aplicatiilor de tip SFA, ASKI si WMS, Crosspoint, aplicatii de monitorizare video, aplicatii de control access, SAP;
    • ai experienta in implementare proiecte de tip SFA, WMS sau proiecte de automatizare.

    Hybrid

    Hybrid

    Remote

    Vezi job-uri similare (209)