UNIVERSAL BANKER COORDINATOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRST BANK active.

Vezi toate job-urile UNIVERSAL BANKER COORDINATOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: FIRST BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 10.06.2021
    Remote work: On-site

    Responsabilitati si atributii:

    • Indeplinirea obiectivelor individuale stabilite si comunicate conform reglementarilor in vigoare
    • Cunoasterea in detaliu a produselor si serviciilor Bancii
    • Respectarea prevederilor si reglementarilor interne specifice produselor si serviciilor, Regulamentul Valutar, reglementarile BNR si intregul material legislativ legat de buna desfasurare a activitatii operationale
    • Coordonarea activitatii operationale a unitatii si asigurarea procesului de instruire a personalului cu privire la cunoasterea clientelei si prevenirea si combaterea spalarii banilor si finantarii actelor de terorism
    • Organizarea si coordonarea activitatilor specifice deschiderii si inchiderii de zi conform reglementarilor in vigoare
    • Identificarea nevoilor Clientilor si promovarea activa produselor si serviciilor Bancii
    • Administrarea portofoliului de clienti persoane fizice cu credite si desfasurarea de activitati specifice procesului de creditare retail
    • Procesarea solicitarilor clientilor privind deschiderea/inchiderea conturilor curente, accesarea canalelor alternative de tranzactionare oferite de Banca (ex: WinBank, POS, Infobank, TeleBank), platile non cash lei sau valuta
    • Respectarea plafonului de numerar al unitatii si coordonarea activitatilor de transfer valori
    Cerinte:
    • Absolvent studii economice;
    • 3 ani de experienta bancara, de preferat pe o pozitie similara;
    • Cunostinte in domeniul economic-financiar;
    • Abilitati de prezentare, vanzare, organizare si coordonare;
    • Limba engleza – nivel bun;
    • Cunoasterea unui editor de texte (ex. Word) si a programului Excel, precum si operarea in Outlook Express.

    Buzau, Cluj Napoca, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (63)