Customer Service Specialist

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.05.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recrutează Customer Service Specialist pentru clientul său, unul dintre cei mai mari producători de carton ondulat din România, ce păstrează valorile sustenabilității și orientării către client.

    Locatie: Bolintin-Deal (se ofera transport de la metrou Pacii)

    Cerinte:

    • Minim studii medii;
    • Experienta in customer support, interactiune cu clientii;
    • Limba engleza – nivel conversational;
    • Cunostinte de utilizare a pachetului MS OFFICE;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • Gestioneaza si rezolva situatiile financiare ale clientilor alocati: facturi proforme, deblocari, facturi restante, urmarire paleti, recuperarea debitelor;
    • Coordoneaza comenzile de la client cu ajutorul sistemului informatic tinand cont de cerintele clientilor (Introduce comenzile in sistem pentru clientii alocati);
    • Confirma catre client termenele de fabricatie si de livrare si se asigura de respectarea acestora;
    • Gestioneaza reclamatiile clientilor si propune solutii;
    • Elaboreaza oferta comerciala (incluzand calculatiile de pret) si elaboreaza contractele de colaborare pentru clientii noi;
    • Mentine permanent legatura cu agentii de vanzari, proiectantii si planificarea productiei pentru executarea in bune conditii a comenzilor
    • Urmareste stocurile existente, urmareste organizarea transportului si livrarea la client;
    • Completeaza fisele pentru produsele noi si comunica, cu departamentul Constructii si Desgn in acest sens, pentru clientii alocati.

    Alte informatii

    Beneficii:

    • pachet salarial atractiv;
    • program de lucru office de luni pana vineri 08:00-16:00;
    • contract pe perioada nedeterminata;
    • abonament servicii medicale Medlife;
    • tichete de masa 15 Lei/ zi lucrata;
    • subventie pentru masa de pranz;
    • transport asigurat de la Pacii.