Metrolog

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 14.05.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Metrolog pentru o renumita companie din industria automotive:

    Cerinte:
    • Cunostinte avansate de utilizare si programare a masinii de masuratori 3D;
    • Cunostinte avansate de citire si interpretare desen tehnic;
    • Cunoaşterea tehnicilor statistice de bază ca şi: statisticile descriptive / histogramele, legea normală;
    • Cunostinte despre tehnici statistice de baza: Diagrama Pareto, histograma, diagrama cauza-efect Yshikawa, diagrama de control;
    • Cunostinte de limba engleza.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • Asigura suport tehnic in dezvoltarea produselor noi in etapa de ofertare, fezabilitate pe sisteme si concepte de masurare;
    • Realizeaza programe noi pe CMM si OMM;
    • Valideaza masuratorile eşantioanelor iniţiale, capabilitatile proceselor, masinilor si instrumentelor de masura;
    • Valideaza realizarea dosarului PPAP ( raport dimensional, capabilitati , MSA , RR atributive);
    • Supravegheaza realizarea etalonarii si calibrarea instrumentele , aparatele de control si piesele etalon din laborator si sectii de productie coform planificarii;
    • Realizeaza masuratorile esantioanelor initiale, capabilitatile proceselor, masinilor , instrumentelor de masura si metrologii anuale;
    • Realizează indicatorii de metrologie şi în cazul derivelor ia măsurile necesare;

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Salariu motivant;
    • Tichete de masa;
    • Bonus de performanta;
    • Bonus de Sarbatori.