Internship RD - Modelare 3D CATIA repere masa plastica pentru aspirator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CER Cleaning Equipment active.

Vezi toate job-urile Internship RD - Modelare 3D CATIA repere masa plastica pentru aspirator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: CER Cleaning Equipment
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Internship
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Curtea de Arges
  • Pitesti
  • Actualizat la: 17.05.2021
    Remote work: On-site

    Cerinte:

    • Student / Masterand - studii tehnice
    • Profil : Mecanica si mecatronica, inginerie industriala, Stiinta si ingineria materialelor, Ingineria autovehiculelor
    • Discipline studiate: desen 2D, Catia 3D, conceptia si managementul proiectarii
    • Competente: interes in proiectare, dezvoltare produs, conceptualizare
    • Limbi straine cunoscute Engleza, nivel mediu
    Responsabilitati:
    • Crearea de schite/desene 2D/modele3D pentru a defini diverse concepte
    • Evaluarea conceptelor initiate prin diverse criterii, cum ar fi: avantaje, dezavantaje, mod de realizare, estimare costuri, etc
    • Alegerea conceptului optim si dezvoltarea acestuia in Catia 3D
    • Asamblarea de repere si construirea unui aparat
    • Testarea caracteristicilor principale ale unui aspirator
    • Incercari de optimizare ale aparatului in urma rezultatelor testelor

    Expected contributions:
    • invatarea/cunoasterea functionarii unui aspirator (performanta, trasee de aer, filtre, accesorii)
    • idei noi, inovative de concepte
    • plasarea elementelor principale ale aspiratorului intr-un concept de desing liber
    • crearea de desene/schite pe hartie si/sau modele Catia
    • evaluarea conceptelor realizate
    • realizarea modelelor 3D in Catia
    • participarea la diverse teste de aspirator, feedback asupra rezultatelor

    Beneficii:
    • Experienta de lucru valoroasa;
    • Gandire dinamica;
    • Veti fi inconjurati de profesionisti din industrie;
    • Tranziția catre un loc de munca;
    • Stagiu de practica remunerat.

    Locatia stagiului: sediul companiei din Curtea de Arges;
    Durata: 3 luni (cu posibilitatea de prelungire).