Consilier Vocational

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Consilier Vocational active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.05.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Proiectul Viitorul Meu se dezvolta in continuare si creste frumos, iar acum suntem in cautarea unui nou coleg in rolul de Consilier Vocational, care sa se alature echipei noastre de Consilieri si Coachi profesionisti.

    Daca ai experienta in recrutare si in consiliere in cariera, asteptam cu drag un mesaj din partea ta si ne-am bucura sa te cunoastem cat mai curand.

    Esti persoana pe care o cautam daca indeplinesti cerintele de mai jos:
    • experienta de minim 3 ani in proiecte de recrutare si de cel putin 1 an intr-un rol cu atributii de consiliere in cariera
    • foarte buna cunoastere a pietei muncii, cerintelor angajatorilor si a tendintelor din zona de capital uman
    • excelente abilitati de comunicare si de organizare a timpului
    • orientare catre solutii si capacitate de a oferi servicii cu un inalt nivel de profesionalism
    • obligatoriu: limba engleza – nivel avansat (scris si vorbit)
    • prezinta avantaj: cunoasterea unei a doua limbi de circulatie internationala (cel putin nivel C1)
    • persoana implicata si cu foarte buna orientare catre clienti
    • foarte bun cunoscator si utilizator al platformelor de Social Media – in special, Facebook si LinkedIn
    • entitate juridica (PFA/ SRL) - posibilitatea de a emite factura fiscala la finalul fiecarei luni

    Responsabilitati

    Care va fi contributia ta:
    • comunicarea cu clientii, prezentarea informatiilor referitoare la serviciile din portofoliu
    • oferirea serviciilor de consiliere si consultanta la cele mai inalte standarde de calitate
    • redactarea CV-ului (in limba romana si/ sau engleza, dupa caz) si editarea profilului de LinkedIn
    • sesiuni de pregatire pentru interviu si simulare de interviuri
    • consilierea clientilor cu privire la parcursul profesional, in acord cu experienta, competentele si planurile de cariera ale clientilor
    • ocazional (sau ori de cate ori iti doresti) – redactarea de articole ce vor fi publicate pe blog-ul nostru si pe platformele online
    • implicarea directa si participarea activa la diverse proiecte de echipa, parteneriate cu terti, sesiuni live pe Facebook/ LinkedIn

    Alte informatii

    • remuneratie avantajoasa pentru fiecare proiect finalizat
    • desfasurarea activitatii doar online/ remote, pentru ca suntem o echipa adaptata vremurilor
    • acces la resurse interne valoroase de HR si coaching
    • oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti seniori

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (6)