Financial Controller - retail

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BIA Human Capital Solutions active.

Vezi toate job-urile Financial Controller - retail active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BIA Human Capital Solutions
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.06.2021

    BIA – BIA Human Capital Solutions, este in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania. De-a lungul a peste 25 de ani de existenta, compania si-a construit un foarte bun renume datorita rezultatelor obtinute si valorii oferite clientilor. Toate aplicatiile primite in atentia noastra vor fi tratate cu maxim de confidentialitate.

    Informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal

    Datele personale puse la dispozitie de dvs. pentru a candida la aceasta pozitie vor fi prelucrate de BIA Human Capital Solutions in scopul identificarii candidatilor potriviti. Datele nu vor fi comunicate altor entitati, cu exceptia clientului pentru care BIA Human Capital Solutions desfasoara procesul de recrutare.
    Candidatii vor fi informati de catre personalul BIA Human Capital Solutions care este domeniul in care clientul isi desfasoara activitatea, cat si identitatea clientului, in masura in care aceasta nu a fost explicitata in anuntul de recrutare.

    Dupa finalizarea proiectului de recrutare, avand in vedere faptul ca BIA Human Capital Solutions este o companie de recrutare, care isi poate derula activitatea doar daca detine o baza de date de potentiali candidati, urmatoarele date personale vor fi pastrate in baza noastra de date, pentru a va tine la curent cu viitoarele pozitii ce se potrivesc profilului dumneavoastra.

    In cazul in care nu sunteti de acord, ne puteti informa prin transmiterea unui e-mail la adresele de contact de pe site-ul nostru.

    Va rugam ca inainte sa aplicati la acest anunt de recrutare sa accesati politica noastra de confidentialitate prevazuta pe site-ul nostru. In cazul in care nu sunteti de acord cu modalitatea in care va prelucram datele cu caracter personal, va rugam sa nu aplicati la acest anunt.

    Cerinte

    It’s necessary that you came up with:

    University degree in Finance or Economics;
    Able to apply knowledge to complex projects and processes;
    Good communication and persuasion skills;
    Ability to work and communicate with colleagues across all parts of the organization and with senior management;
    A critical and analytical mindset, with an eye for detail and accuracy;
    Team player with a hands-on mentality;
    Advanced knowledge of MS Office with focus on Excel, Power Point, Outlook;
    Strong planning & organisation skills, prioritisation and time management;
    The ability to understand and analyze complex problems;
    3+ years relevant experience;
    Fluent in English.
    It would be even greater, but not mandatory, if you had:

    Expertise (as a user) of SAP

    Responsabilitati

    Support month-end and year-end closing process;
    Research technical accounting issues for compliance;
    Ensure quality controls over financial transactions and financial reporting;
    Ensure compliance with Local, IFRS, Group Accounting Manual and internal reporting requirements ;
    Support in preparation of monthly consolidated IFRS and Local GAAP reporting, following the Group Accounting Manual and Closing Instructions, as well the Local GAAP Standards;
    Support in preparation and submission of statutory financial statements and others statistics reporting;
    Active support during the external audit process;
    Develop and document business processes and accounting policies in order to maintain and strengthen internal controls;
    Analyze actual operating results and identify key financial and operating issues to be addressed; quantify actual results versus prior periods/forecast/budget;
    Identify and interpret trends or patterns in complex data sets;
    Monitor performance and quality of result data, plan for improvements
    Additional controller duties as necessary.
    You will not be doing that alone, but with a team that loves to work with and for people 😊

    Datele personale puse la dispozitie de dvs. pentru a candida la aceasta pozitie vor fi prelucrate de BIA HR in scopul identificarii candidatilor potriviti. Datele nu vor fi comunicate altor entitati, cu exceptia clientului pentru care BIA HR desfasoara procesul de recrutare. Candidatii vor fi informati de catre personalul BIA HR care este domeniul in care clientul isi desfasoara activitatea, cat si identitatea clientului, in masura in care aceasta nu a fost explicitata in anuntul de recrutare..

    Dupa finalizarea proiectului de recrutare, avand in vedere faptul ca BIA HR este o companie de recrutare, care isi poate derula activitatea doar daca detine o baza de date de potentiali candidati, datele  personale vor fi pastrate in baza noastra de date, pentru a va tine la curent cu viitoarele pozitii ce se potrivesc profilului dumneavoastra.

    Va rugam ca inainte sa aplicati la acest anunt de recrutare sa accesati politica noastra de confidentialitate prevazuta pe site-ul nostru. In cazul in care nu sunteti de acord cu modalitatea in care va preluam datele cu caracter personal, va rugam sa nu aplicati la acest anunt.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BIA Human Capital Solutions. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BIA Human Capital Solutions >>

    Remote

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (183)