Dispecer pentru STEPONE SPEDITION

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile WEDOHR active.

Vezi toate job-urile Dispecer pentru STEPONE SPEDITION active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: WEDOHR
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Otopeni
  • Actualizat la: 16.05.2021

    WeDoHR team, with more than 15 years of experience in the field of Human Resources, provides complete, professional and dedicated services to the specific needs of our clients in the field of human resources management.
    The role of WEDOHR as a provider of recruitment services for our clients is to enable partners to focus on business development and take on the role of identifying and attracting the most suitable candidates for partner organisations.

    Cerinte

    - Abilitati de comunicare;
    - Abilitati de negociere;
    - Rezistenta la stres;
    - Abilitati de organizare;
    - Adaptabilitate, flexibilitate si toleranta.

    Responsabilitati

    - Relationarea cu clientii:
    -primeste de la client cererea de oferta
    -analiza cererii de oferta si stabileste tariful pentru client
    -concepere si comunicarea ofertei;
    -negocierea cu clientul;
    - primeste comanda de la client;
    - Verifica disponibilitate auto din parcul propriu sau identificarea unui transportator din “Lista transportatorilor agreati” care indeplineste conditiile clientului; daca este cazul posteaza anunt marfa pe Bursa de Transport.
    - Gestionarea relatiei cu transportatorii;
    - Confirma comanda catre client;
    - Verifica si monitorizeaza permanent camioanele in vederea incadrarii in parcursul normat si transmite clientului pozitia acestora;
    - Mentine relatia cu clientul si transportatorul pe toata durata derularii cursei;
    - Comunica sefilor ierarhici orice necomformitate aparuta in derularea procesului de transport
    - Cunoaste actele normative care reglementeaza activitatea de transport intern si international si isi actualizeaza aceste cunostinte in permanenta.

    Alte informatii

    Activitatea se desfasoara in Otopeni.
    Pachetul salarial este unul atractiv, corelat cu responsabilitatile postului si cu salariile existente pentru pozitii similare.

    Aplica fara CV
    Hybrid