Key Account Specialist – Distribuitori & lanturi nationale de farmacii

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 11.05.2021

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    - Experienta pe o pozitie similara in domeniul farmaceutic - minim 2 ani – obligatoriu;
    - Abilitati de comunicare si negociere;
    - Orientare catre client/ rezultate;
    - Capacitate de analiza
    - Atitudine pozitiva
    - Orientare spre lucrul in echipa
    - Permis de conducere categoria B;
    - Cunostinte operare PC (Word, Excel).

    Responsabilitati

    - Implementeaza politica comerciala a companiei si a planului de marketing in relatia cu distribuitorii, lanturi nationale de farmacii si spitale
    - Realizarea obiectivelor organizatiei in relatia cu distribuitorii, lanturi nationale de farmacii si spitale
    - Implementarea politicilor de vanzari in relatia cu distribuitorii, lanturi nationale de farmacii si spitale
    - Negociaza / implementeaza / controleaza activitatile promotionale dedicate clientilor
    - Dezvolta continuu parteneriatul dintre companie si clienti
    - Monitorizarea si analiza performantei specifice partenerilor;
    - Promoveaza imaginea si produsele Laropharm;
    - Negociaza listari de produse, preturi, termene si conditii de plata, conditii de livrare pentru clientii strategici in conformitate cu politicile comerciale si cu instructiunile superiorului direct
    - Informeaza prompt superiorul direct asupra oricarei situatii deosebite / litigiu cu partenerii si propune masuri corective
    - Sustine echipele de promovare si vanzare Laropharm in relatia cu clientii, distribuitorii, lanturi nationale de farmacii si spitale
    - Intocmeste si prezinta analiza activitatii clientilor si propune masuri de imbunatatire
    - Raporteaza corect si la timp catre superiorului ierarhic

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Bonusuri de performanta, in functie de realizari
    - Masina de serviciu
    - Tichete de masa
    - Abonament medical la o retea de clinici private