Expert Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Expert Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.05.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Cautam Expert Contabil autorizat CECCAR pentru clientul nostru, o companie importanta in domeniul Real Estate, cu sediul in Bucuresti.

    - Expert contabil – autorizat CECCAR - obligatoriu
    - Vechime pe un post similar de minim 3 ani - obligatoriu
    - Foarte bune cunoştinţe de legislaţie contabilă şi fiscală
    - Experienţa în utilizarea sistemului informatic WIZCOUNT si MS Excel - constituie avantaj
    - Experinta in domeniul dezvoltarii imobiliare sau al constructiilor reprezinta un avantaj
    - Limba engleza nivel mediu - avansat

    Responsabilitati

    - Inregistreaza la timp, corect si in mod egal informatiile financiare necesare, folosindu-se de documente justificative;
    - Inregistrarea facturilor primite de la furnizorii in conformitate cu legislatia in vigoare;
    - Se ocupa cu statele de salarii, dar si de plata contributiilor si sumelor achitate si iregistrate in contabilitate;
    - Efectueaza pontajele pentru salariati;
    - Contabilizeaza facturile emise catre clientii interni si externi;
    - Incadreaza corect documentele contabile pe venituri si cheltuieli;
    - Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
    - Inchiderea lunara a conturilor de cheltuieli, venituri si TVA;
    - Pregateste si se asigura ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp;
    - Asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari.
    - Se ocupa de toate documentele care intra in sfera contabilitatii;
    - Realizeaza rapoarte de management si situatii diverse, luand in calcul documentele contabile justificative;
    - Mentine contactul cu reprezentantii administratiilor publice

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Masa pranz asigurata
    - Decontare transport

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (135)