Warehouse Manager FMCG industry

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.06.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Bune abilitati de coordonare, delegare si motivare;
    - Bune abilitati de comunicare si relationare;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Capacitate de adaptare si invatare rapida;
    - Orientare catre rezultat;
    - Cunoştinte de utilizare computer;
    - Experienta relevanta in gestionarea si coordonarea unui flux logistic (depozit, distributie).

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:

    - Asigurarea stocurilor de materie prima, componente si produsele finite stocate in depozitul de care este responsabil;
    - Respectarea fluxurilor interne de materiale de la receptie, pana la livrarea catre client;
    - Pastrarea in permanenta a legaturii cu celelalte departamente implicate, oferind consultanta si suport cu privire la aspecte specifice activitatii logistice, management al stocurilor, transport produse, etc;
    - Coordonarea activitatii echipei din cadrul depozitului;
    - Efectuarea inventarelor generale din depozitul pe care il conduce si de crearea planurilor de actiune generate de diferentele rezultate in urma acestui proces;
    - Asigurarea si implementarea standardelor companiei in activitatea depozitului, pentru procesul de receptie, stocare si expeditie;
    - Completarea zilnica si corecta a fiselor de pontaj pentru membrii echipei sale;
    - Inregistrarea tuturor miscarilor de stoc in sistemul ERP;