Recruiter

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Recruiter active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.07.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Manpower este in cautarea unui Recruiter pentru clientul sau specializat in servicii B2B si prospectarea de furnizori la nivel global, in Bucuresti.

    Cerinte:
    Spirit de inițiativă, curiozitate și proactivitate;
    Excelente abilități de comunicare și de relaționare;
    Abilități de persuasiune și negociere;
    Capacitate de ascultare și argumentare, de consultanță;
    Minimum 3 ani de experiență în recrutare;
    Cunostinte limba engleza nivel avansat.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Realizeaza end-to-end tot procesul de recrutare;
    Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
    Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente;
    Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
    Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
    Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
    Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre manageri.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Expunere internationala si oportunitati de dezvoltare;
    Pachet care include beneficii financiare și non-financiare;
    Training inițial specific activității desfășurate și procedurilor;
    Integrarea într-un mediu profesionist, alături de o echipă performantă și cu adevărat interesantă!

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (15)