Operator CNC Freza, Sannicoara, Cluj

This job is no longer active!

View all jobs Integra HR active

View all jobs Operator CNC Freza, Sannicoara, Cluj active on Hipo.ro

View all jobs Engineering active on Hipo.ro

View all jobs Production active on Hipo.ro

Employer: Integra HR
Domain:
  • Engineering
  • Production
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • Cluj Napoca
  • Updated at: 07.05.2021
    Remote work: On-site
    Short company description

    Integra HR este o altfel de companie de consultanta HR. Suntem aici pentru a gasi omul potrivit la locul potrivit, la momentul potrivit

    Requirements

    Cunostinte si calificari necesare:
    Ai studii tehnice finalizate (minim scoala profesionala sau curs calificare);

    Cunostintele tehnice cu privire la modul de functionare si operare pe freza cu comanda numerica;

    Ai cunostinte de citire a desenului tehnic;

    Cunostinte solide de utilizare a aparatelor de masura si control dimensional (subler, micrometru, etc.).

    Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara, ca Operator CNC freza–de preferat prelucrare piese sudate de dimensiuni mari.

    Responsibilities

    Responsabilitati:
    Operarea si configurarea masinilor-unelte CNC in functie de documentatia tehnica primita;

    Interpretarea si utilizarea desenelor tehnice pentru: pregatirea partilor care urmeaza sa fie prelucrate si pentru configurarea echipamentelor de lucru;

    Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice;

    Verificarea calitatii produselor prelucrate;

    Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca.

    Beneficii:
    Salariu motivant;

    Tichete de masa;

    Decontarea transportului;

    Asigurare medicala privata in reteaua Allianz;

    Alte beneficii.

    Program de lucru in doua schimburi: 6.00 – 14.30; 13.30 – 22.00.

    Other info

    Clientul nostru, Color Control Services, este o companie cu capital olandez, cu experienta in proiectarea si productia echipamentelor de printat 3D. Se ocupa cu fabricarea placilor, foliilor, tuburilor si profilelor din material plastic, fabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice, precum si de imprimante 3D.

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    Vezi job-uri similare (66)