Inginer Tehnolog in Industria alimentara (Sef Laborator)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Inginer Tehnolog in Industria alimentara (Sef Laborator) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 11.05.2021

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Recrutam Inginer Tehnolog – Sef Laborator pentru un important client ce activeaza de peste 25 de ani in industria produselor de panificație, patiserie și cofetărie.

    Cerinte:
    Studii medii sau superioare;
    Cunostinte operare PC;
    Experienta de minim 3 ani intr-un post similar;
    Spirit managerial;
    Capacitate de organizare si decizie;
    Competente in dezvoltarea echipei si capacitatea de delegare;
    Capacitate de prevedere a situatiilor deosebite;
    Viteza de reactie si capacitate de a lua decizii;
    Abilitati de comunicare;
    Flexibilitate /rezistenta la efort si stres;
    Preocuparea permanenta pentru ridicarea nivelului professional individual.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Realizarea productiei in conformitate cu programul stabilit, cu respecterea tehnologiei fixate pentru fiecare sortiment si a normelor de consum specific;
    Organizarea procesului de productie din punct de vedere cantitativ si calitativ, in functie de programul zilnic stabilit;
    Acordarea asistentei tehnice personalului din sectia de productie;
    Intocmirea inventarului ori de cate ori este nevoie;
    Organizarea procesului de productie in vederea realizarii acestuia si repartizarea personalul pe linii de fabricatie, in concordanta cu calificarea si cu normele de munca;
    Gestionarea materiilor prime, materialelor auxiliare etc;
    Verificarea cantitativa si calitativa a stocurilor de materiale primite si transmiterea inginerului tehnolog responsabil de materia prima, luarea masurilornin cazul in care acestea nu asigura realizarea productiei programate sau nu corespund normelor de calitate;
    Urmarirea si controlarea procesului tehnologic pe faze de fabricatie conform normelor;
    Controlarea calitatatii produselor finite si modul de ambalare /preambalare, si in functie de deficientele constatate, luarea masurilor de remediere;
    Asigurarea respectarii consumurilor normate la materii prime si materii de ambalare;
    Stabilirea productiei realizate si introducerea acesteia in sistemul informatic in vederea predarii raportului saptamanal de productie;
    Verificarea zilnica a fisei de pontaj pentru muncitorii din schimb;
    Verificarea mentinerii curateniei din spatiile de productie si respectarea normelor de igiena a procesului de fabricatie;
    Executarea oricarei alte dispozitii transmise de superiorul ierarhic in realizarea stategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (28)