Manager Achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Integra HR active.

Vezi toate job-urile Manager Achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Integra HR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 06.05.2021

    Integra HR este o altfel de companie de consultanta HR. Suntem aici pentru a gasi omul potrivit la locul potrivit, la momentul potrivit

    Cerinte

    O buna cunoastere a furnizorilor de servicii si materiale de constructii;

    Cunostinte de operare PC (MS Office) si ERP;

    Abilitati de organizare si prioritizare;

    Abilitati de comunicare si negociere cu furnizorii;

    Corectitudine, Seriozitate, Asumarea responsabilitatilor.

    Usurinta, claritate si coerenta in exprimare;

    Preocupare pentru dezvoltare profesionala.

    Responsabilitati

    Planifica, negociaza si stabileste colaborari cu furnizori de materiale si servicii;

    Solicita oferte de pret, face comparatii complete si propune conducerii achizitii care se incadreaza in parametrii de buget, timp, calitate, garantii;

    Verifica din punct de vedere comercial contractele de achizitii si intervine pentru clarificarea detaliilor contractuale;

    Verifica facturi primite de la furnizori pentru conformitate cu comenzile lansate si livrate, prelucrare date, intocmire referate pentru plata facturi furnizori, in vederea emiterii documentelor de plata prevazute in contracte;

    Identifica activ noi furnizori, pentru diversificarea si optimizarea portofoliului de furnizori si subcontractori locali;

    Monitorizeaza si Evaluaza colaborarea cu furnizorii si se asigura de respectarea termenilor contractuali;

    Identifica solutii de optimizare a costurilor si a timpilor de livrare;

    Negociaza preturile cu furnizorii pentru a asigura cele mai bune preturi de pe piata;

    Cautarea in mod activ de tehnologii si solutii noi de materiale;

    Aplica principiile si politicile companiei in ceea ce priveste achizitiile, aparand intotdeauna interesele companiei si ale imaginii sale;

    Pregateste, lanseaza si urmareste comenzile de achizitie(cu formular) a tuturor materialelor si a serviciilor/lucrarilor in colaborarea cu Departamentul Tehnic;

    Intocmire impreuna cu Directorul Tehnic/Seful de Santier si seful ierarhic necesarul de aprovizionat, in concordanta cu lucrarile aflate in curs de executie;

    Pastreaza in permanenta legatura cu managerii proiectelor aflate in derulare;

    Verifica cantitativ si calitativ produsele receptionate in conformitate cu comanda efectuata, dar si cu actele de insotire a marfii;

    Informeaza furnizorii despre neconformitati si problemele de calitate, cantitate, defecte, garantii, etc. si se asigura de solutionarea lor;

    Realizeaza codificari de materiale pentru ERP;

    Participa la sedinte saptamanale cu membrii departamentului tehnic, pentru a asigura buna functionare;

    Transmite obiectivele sale Directorului (saptamanal, in fiecare zi de vineri, pana la ora 14.00 pentru saptamana urmatoare) si raspunde pentru transmiterea la timp si indeplinirea obiectivelor oamenilor din subordine, conform organigramei;

    Realizeaza, in caz de nevoie, deplasari pe teren pentru indeplinirea anumitor sarcini;

    Are o atitudine politicoasa atat fata de colegi cat si de toate persoanele cu care vine in contact in cadrul firmei.

    Aplica fara CV
    3000 - 4000 EUR NET / luna
    Cluj Napoca,

    Cluj Napoca, Turda,

    Vezi job-uri similare (9)