Administrator infrastructura IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Administrator infrastructura IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Experienta minim 5 ani pe o pozitie similara
    • Administrare echipamente Cisco, Mikrotik (VLAN, DNS, DHCP, VPN, Static Routing, BGP, OSPF IPSec)
    • Administrare servere Windows / Linux
    • Cunostințe de Virtualizare VMware, MySQL
    • Cunostinte si experienta cu Active Directory
    • Certificari Microsoft / Cisco - prezinta avantaj
    • Limba Engleza - nivel avansat
    • Permis de conducere cat. B - mobilitate si disponibilitate pentru deplasari

    Abilitati necesare:
    • Autonomie si independenta
    • Abilitati de comunicare si interrelationare
    • Atentie la detalii, proactivitate, gandire analitica
    • Organizare și responsabilitate, capacitate de a prioritiza sarcinile
    • Capacitate de a solutiona situatii ambigue

    Responsabilitati

    • Monitorizarea permanenta a sistemelor si platformelor IT, atat din site-ul principal cat si din locatiile unde exista echipamente IT
    • Mentinerea infrastructurii hardware si a serviciilor in parametrii calitativi, agreați prin SLA cu beneficiarii interni si externi
    • Instalarea si configurarea de servere si servicii noi (intern si extern) in cadrul proiectelor cu terti
    • Documentarea testelor si efectuarea schimbarilor in infrastructura de servere si servicii
    • Mentinerea la zi a documentatiei si a procedurilor
    • Urmarirea alertelor generate de sistemul de monitorizare si remedierea problemelor aparute, in limitele SLA-urilor aferente serviciilor oferite
    • Urmarirea problemelor aparute si rezolvarea si/sau escaladarea acestora
    • Verificarea zilnica a logurilor si a statusului de backup-uri
    • Propunerea de solutii tehnice ce urmeaza a fi aplicate in infrastructura
    • Urmarirea aparitiei de patch-uri precum si a versiunilor noi de sisteme de operare
    • Respectarea standardelor de configurari si descrieri ale echipamentelor
    • Raportarea catre CTO a eventualelor incidente si probleme/defectiuni aparute in retea si la sistemele IT

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (30)