Internship/Practica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEFORA Business School active.

Vezi toate job-urile Internship/Practica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: CEFORA Business School
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.07.2012

    CEFORA Business School este prima scoala din Romania care propune studii superioare in alternanta. Cursantii acumuleaza in paralel cunostinte teoretice si experienta profesionala. CEFORA este membra a grupuli ESA Paris. Pregateste studentii sa obtina o diploma franceza reconoscuta la nivel mondial.

    Cerinte

    - minim studii medii finalizate (diploma de bacalaureat)
    - abilitati de comunicare, initiativa
    - dinamism si proactivitate
    - organizare si rigoare
    - gustul competitiei
    - spirit de echipa
    - dorinta de a face o cariera in domeniul marketing/comercial
    - disponibilitate pentru un program full-time.

    Responsabilitati

    - acumularea de cunostinte teoretice
    - acumularea de cunostinte practice, in cadrul multinationalei in care va fi stagiar

    - Stagiul va dura 3 ani de zile: 2 ani invatamant in alternanta 50% practica, 50% teorie; 1 an de zile invatamant la distanta printr-o platforma e-learning.
    - Stagiarul va avea un post in departamentul de vanzari/marketing intr-o companie multinationala, avand posibilitatea de a avansa pana la finalul cursurilor pana la pozitii de middle management
    - Stagiul va fi remunerat
    - Diploma obtinuta la finalul cursurilor este recunoscuta la nivel international

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (35)