Teamleader Inventuren (Germania)

Angajator: OMS Inventuren GmbH
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Sibiu
  • Strainatate
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 06.05.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    OMS este un furnizor profesionist de servicii pentru verificarea stocurilor în Europa.

    Echipele de inventare sunt formate intr-o buna parte din personal local.
    Detalii deste relocare / Zonele de desfasurare: Inventarele au loc pe intregul teritoriu al Germaniei. Firma organizeaza cazarea angajatilor iar costurile de cazare sunt sustinute de aceasta.

    Cerinte

    • Îți place să lucrezi cu oamenii și îți este ușor să creezi noi legături
    • Ești muncitor și îți dorești să contribui la succesul companiei
    • Modul tău de a lucra constă în a-ți cunoaște țintele, a fi orientat spre rezultate și ești structurat
    • Poți comunica cu ușurintă echipei planurile proiectului printr-o percepere rapidă și o atitudine dedicată
    • Cunoști limba germană (B2)
    • Ești orientat către client
    • Ai permis de conducere cat. B.

    Responsabilitati

    • Vei lucra operațional și în amănunt la realizarea inventarelor
    • Vei comunica direct cu clientul și îl vei câștiga prin atitudinea ta motivantă și organizată
    • Vei motiva zilnic o echipă de 10-20 de lucrători pentru finalizarea cu succes a inventarului
    • Vei fi un mentor pentru echipă și interfață pentru managementul proiectului
    • Vei asigura calitatea inventarului

    Alte informatii

    Ce îți oferim?
    • Un mediu de lucru pozitiv si prietenos în care persoanele dedicate realizează lucruri excepționale împreună cu echipa
    • Cursuri de formare internă și oferte pentru dezvoltarea personală
    • Perspectiva dezvoltării pentru a deveni manager de proiect
    • Echipamente moderne la locul de muncă
    • Zonă de desfășurare a activităților: Germania și Austria
    • Familiarizarea cu o echipă funcțională și competentă
    • Piață internațională cu oportunități mari de viitor
    • Costurile de transport și cazare sunt suportate de către firmă