Operator GIS Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE active.

Vezi toate job-urile Operator GIS Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 28.06.2021

    La Distrigaz Sud Rețele, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce fac. Alătură-te echipei noastre de oameni profesioniști și creativi, unde te vei simți apreciat și inspirat pentru a-ți dezvolta abilitățile și experiența.

    În prezent, căutăm o persoană organizata, atentă la detalii, cu bune abilități de planificare și organizare, pentru a se alătura departamentului Inginerie Rețea, în calitate de Operator GIS Jr, locația Brașov.

    Dacă ești interesat să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, vino în Distrigaz Sud Rețele. Ne poți ajuta să construim un viitor mai bun. Totul începe cu un talent remarcabil. Totul începe cu tine.

    Responsabilități:

    • Înregistrează și arhivează documentele tehnice (PVRT, Fișa tehnică, planuri execuție) primite din partea departamentelor responsabile de execuție;
    • Realizează prelucrarea și post-procesarea măsuratorilor topografice;
    • Digitizează elementele de rețea (conducte, branșamente, stații, vane) și urmărește încadrarea în termenele stabilite prin proceduri;
    • Trasează rețelele  de distribuție gaze naturale în termenele stabilite de procedurile în vigoare;
    • Introduce atribute în baza de date GIS pentru elementele de rețea trașate;
    • Raspunde de calitatea datelor introduse in sistemul GIS;
    • Extrage din GIS tabelele de degrupare a investițiilor;
    • Realizează modificări GIS în baza notificărilor primite prin intermediul aplicației integrate SAP PM-GIS;
    • Realizează corecții primare în GIS pe baza documentelor transmise de exploatare;
    • Printează hărți tematice (BEX si ORIGAZ);
    • Răspunde de calitatea și eficiența lucrărilor, a datelor introduse în aplicațiile pe care le gestionează.
    Cerinte:
    • Studii medii finalizate cu diplomă de bacalaureat;
    • Cunoștințe operare aplicații GIS: AUTODESK MAP 3D Enterprise, utilizare echipamente de tip GPS, soft prelucrare date GPS, MapEDIT, Microsoft Office – Excel.
    • Cunoștințe operare în aplicația AUTODESK MAP 3D Enterprise și a workflow-urilor specifice;
    • Cunoștințe funcționalități de transfer date GIS spre sistemele SAP (PM si FI-AA);
    • Demonstrează răspundere pentru acțiuni și rezultate;
    • Atenție la detalii;
    • Capacitatea de a respecta termenele limită.

    Beneficii:
    • Asigurare medicală privată pentru tine și familie;
    • Acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
    • Tichete de masă;
    • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă;
    • Primă de vacanță.

    Numai candidații selectați vor fi invitați la interviu.
    În cazul în care optezi să ne transmiți datele tale cu scopul de a candida pentru poziția mentionată în prezentul anunț, te rugăm să iei cunoștință despre prevederile Notei de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidaților.

    Despre DISTRIGAZ SUD REȚELE
    Distrigaz Sud Rețele este lider în distribuția de gaze naturale în România, cu o expertiză de peste 45 de ani în acest domeniu, având 1.9 milioane de clienți, circa 20.000 km rețea și 2.600 de angajați. Distrigaz Sud Rețele deține licență de operare pentru distribuția de gaze naturale în 851 de localități, pe raza a 20 județe din sudul și centrul României: Argeş, Brăila, Braşov, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Covasna, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Giurgiu, Gorj, Ialomiţa, Ilfov, Olt, Prahova, Tulcea, Vâlcea, Vrancea, Teleorman și Municipiul București. Distrigaz Sud Rețele este filială a ENGIE Romania.

    Aplica fara CV
    Brasov, Ghimbav,

    Brasov, Timisoara,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (6)