Consilier racordare in Galati si Craiova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE active.

Vezi toate job-urile Consilier racordare in Galati si Craiova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Galati
  • Actualizat la: 28.06.2021

    La Distrigaz Sud Rețele, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce fac. Alătură-te echipei noastre de oameni profesioniști și creativi, unde te vei simți apreciat și inspirat pentru a-ți dezvolta abilitățile și experiența.

    În prezent, căutăm 2 persoane organizate, atente la detalii, cu bune abilități de planificare și organizare, pentru a se alătura departamentului Clienți, în calitate de Consilier Racordare, locațiile Galați si Craiova.

    Dacă ești interesat să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, vino în Distrigaz Sud Rețele. Ne poți ajuta să construim un viitor mai bun. Totul începe cu un talent remarcabil. Totul începe cu tine.

    Responsabilități:

    • Analizează și tratează în SAP cererile de racordare repartizate, în baza proceselor și procedurilor Societății, respectând termenele stabilite;
    • Direcționează și solicită emiterea de către serviciile responsabile a documentelor/punctelor de vedere în legatură cu cererile de racordare conform proceselor și procedurilor în vigoare pentru cererile aflate în portofoliul său;
    • Se asigură, prin monitorizare, de respectarea termenelor de tratare/închidere a solicitărilor adresate altor servicii;
    • Verifică documentația necesară emiterii documentelor de racordare și emite documentele specifice prevăzute în procese/proceduri/legislație în termenele prevăzute de acestea:
    • solicitări specifice procesului de racordare către clienți;
    • avize tehnice de racordare sau alte tipuri de avize aferente procesului de racordare pentru cererile de racordare simple;
    • Semnalează problemele apărute în desfășurarea eficientă a activității și propune soluții de îmbunătățire a calității serviciilor și asigură gestionarea și rezolvarea altor sarcini ce decurg din activitatea entității din care face parte;
    • Comunică cu serviciile responsabile în vederea asigurării tratării eficace a cererilor de racordare;
    • Inițiază corespondența cu solicitanții de racordare în vederea furnizării documentației complete și actualizate necesare analizei și emiterii documentelor aferente fluxurilor de racordare;
    • Monitorizează transmiterea documentelor solicitate în completare din partea clienților și înregistrarea acestora în SAP;
    • Asigură acuratețea bazei de date prin înregistrarea corectă și completă a solicitărilor, atașarea tuturor documentelor utilizate pe flux, completarea corectă a câmpurilor SAP.
    Cerinte:
    • Studii medii, reprezintă avantaj studiile superioare;
    • Experiență de minimum 1 an în domeniul distribuției de gaze naturale;
    • Bune competențe de comunicare verbala/scrisă;
    • Competențe de gestionare a relației cu clientul și a situațiilor conflictuale;
    • Capacitate de lucru sub presiune (client, timp);
    • Bune abilități de relaționare și de lucru în echipă;
    • Bune cunoștințe legislative și procedurale;
    • Cunoștințe tehnice de lucru SAP și MS Office (Word, Excel);
    • Atenție la detalii;
    • Răspundere pentru acțiuni și rezultate;
    • Cunoștințe legislative din domeniul gazelor naturale.
     Beneficii:
    • Asigurare medicală privată pentru tine și familie;
    • Acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
    • Tichete de masă;
    • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă;
    • Primă de vacanță.
    Numai candidații selectați vor fi invitați la interviu.
    În cazul în care optezi să ne transmiți datele tale cu scopul de a candida pentru poziția mentionată în prezentul anunț, te rugăm să iei cunoștință despre prevederile Notei de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidaților.

    Despre DISTRIGAZ SUD REȚELE
    Distrigaz Sud Rețele este lider în distribuția de gaze naturale în România, cu o expertiză de peste 45 de ani în acest domeniu, având 1.9 milioane de clienți, circa 20.000 km rețea și 2.600 de angajați. Distrigaz Sud Rețele deține licență de operare pentru distribuția de gaze naturale în 851 de localități, pe raza a 20 județe din sudul și centrul României: Argeş, Brăila, Braşov, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Covasna, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Giurgiu, Gorj, Ialomiţa, Ilfov, Olt, Prahova, Tulcea, Vâlcea, Vrancea, Teleorman și Municipiul București. Distrigaz Sud Rețele este filială a ENGIE Romania.

    Aplica fara CV
    Craiova,

    Craiova,

    Aplica fara CV
    Craiova,

    Vezi job-uri similare (6)