Logistician Gestiune Flux

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Logistician Gestiune Flux active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 23.06.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Absolvent studii superioare (preferabil studii economice)
    • Experienta anterioara intr-un job similar (2-3 ani)
    • Limba engleza nivel avansat (scris, citit, vorbit)
    • Cunostinte de limba germana reprezinta un avantaj
    • MS Office (Excel, Word, PowerPoint) – nivel avansat

    Abilitati necesare:
    • Comunicare si organizare
    • Prioritizare si lucru cu mai multe task-uri
    • Lucru sub presiune si cu termene limita
    • A lua initiativa in scopul obtinerii rezultatelor de succes si a performantei
    • A decide si a actiona in timp util
    • A conduce negocieri

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:
    • Aprovizionarea completa, corecta si la timp cu materiale necesare pentru productie pentru clientul alocat
    • Asigurarea livrarii complete, corecte si la timp a produselor finite catre client
    • Colaborarea cu Coordonatorul de Transport al fabricii

    Sarcini:
    • Asigura achizitia de materiale necesare pentru productie pentru un client alocat
    • Proceseaza reclamatii cantitative in cooperare cu operatorul de depozitare si participa la balansarea cererilor cu clientii si furnizorii
    • Initiaza modificari in documentatia standard; monitorizeaza in mod continuu stocurile de materie prima pentru a indeplini cerintele de productie si nivelul de stoc planificat
    • Asigura livrarea produselor finite pentru un client alocat in conformitate cu cerintele acestuia

    Alte informatii

    • Program de lucru zilnic 8.30-16.45;
    • Tichete de masa
    • Al 13-lea salariu, Prima de loialitate si de Paste
    • 7Card
    • Bookster
    • Transport asigurat din Ploiesti
    • Program specific de onboarding
    • Oportunitati de dezvoltare si promovare in cariera
    • Mediu de lucru profesionist si multinational

    Prin aplicarea la acest anunt, va dati acordul ca datele dumneavoastra sa fie preluate in scopul recrutarii si selectiei atat de catre agentia de recrutare leoHR dar si de catre Adient Automotive SRL Bradu Sucursala Ploiesti.

    3000 - 3300 RON NET / luna
    Ploiesti,

    Ploiesti,