Middle Software Developer

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.04.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Bune cunostinte ale tehnologiilor: Django (Python), DRF, PostgreSQL, MongoDB, Angular, Ionic, Apache;
    - Experienta anteriora de lucru cu Angular2+;
    - Experienta de lucru cu API-uri (API REST);
    - Experienta cu versiuni de coduri fluxuri de lucru git & github (commit, PR, Issue);
    - Buna intelegere și a elementelor de bază web: Frontend, Backend, HTML, JS;
    - Reprezinta avantaj cunoasterea (Ionic / Angular / Firebase, Bootstrap, Material);
    - Cunostinte avansate limba engleza.

    Responsabilitati

    - Dezvoltarea de website-uri si aplicatii web si mobile interactive, orientate catre consumator;
    - Administrarea site-urilor si aplicatiilor web aflate in portofoliu (de la website-uri simple la platforme şi aplicații complexe);
    - Dezvoltarea si implementarea de noi functionalitati pentru website-urile din portofoliu;
    - Identificarea bug-urilor si corectarea in cel mai scurt timp a erorilor de functionare ale website-urilor;
    - Implementarea design-urilor grafice ale paginilor web.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - pachet salarial atractiv;
    - tichete de masa;
    - posibilitate work from home;
    - reale posibilitati de dezvoltare profesionala.