Middle Software Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Middle Software Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.10.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Bune cunostinte ale tehnologiilor: Django (Python), DRF, PostgreSQL, MongoDB, Angular, Ionic, Apache;
    - Experienta anteriora de lucru cu Angular2+;
    - Experienta de lucru cu API-uri (API REST);
    - Experienta cu versiuni de coduri fluxuri de lucru git & github (commit, PR, Issue);
    - Buna intelegere și a elementelor de bază web: Frontend, Backend, HTML, JS;
    - Reprezinta avantaj cunoasterea (Ionic / Angular / Firebase, Bootstrap, Material);
    - Cunostinte avansate limba engleza.

    Responsabilitati

    - Dezvoltarea de website-uri si aplicatii web si mobile interactive, orientate catre consumator;
    - Administrarea site-urilor si aplicatiilor web aflate in portofoliu (de la website-uri simple la platforme şi aplicații complexe);
    - Dezvoltarea si implementarea de noi functionalitati pentru website-urile din portofoliu;
    - Identificarea bug-urilor si corectarea in cel mai scurt timp a erorilor de functionare ale website-urilor;
    - Implementarea design-urilor grafice ale paginilor web.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - pachet salarial atractiv;
    - tichete de masa;
    - posibilitate work from home;
    - reale posibilitati de dezvoltare profesionala.

    Hybrid

    Remote

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (360)