Inginer proiectare sisteme securitate

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Inginerie
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 14.05.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare profil electric;
    - Cunostinte avansate despre sistemele de alarmare vocala, sonorizare, videowall, videoconferinta, automarizari;
    - Cunoasterea tehnicilor RFID, digital signage, ESL.
    - Cunoștințe AutoCAD - nivel avansat
    - Foarte bună capacitate de planificare, organizare și coordonare, spirit de echipă;
    - Bune abilitati de comunicare;
    - Cunostinte avansate in domeniul instalarii curentilor slabi.

    Responsabilitati

    - Identificarea solutii tehnice optime;
    - Oferirea de suport tehnic echipei de vanzari (definire solutii, prezentari, demo/ PoC etc)
    - Testarea solutii tehnice noi instalate;
    - Implementarea de solutii tehnice (programare echipamente si instruire pentru personalul beneficiarilor) ;
    - Elaborarea documentatiei tehnice aferente ofertelor acceptate;
    - Organizarea activitatii departamentului tehnic;
    - Supervizarea activitatii personalului din cadrul departamentului tehnic, al atelierului de reparatii si intretinere, depozitului de materiale;
    - Elaborarea programelor de modernizare tehnologica;
    - Oferirea de consultanta si consiliere tehnica;
    - Acordarea de consultanta si consiliere tehnica directorului general, in vederea luarii unor decizii eficiente in ceea ce priveste organizatia;
    - Urmarirea si asigurarea respectarii regimului tehnologic al fiecarei instalatii, a realizarii la termen si de buna calitate a lucrarilor de reparatii si revizii a instalatiilor si utilajelor;
    urmarirea si asigurarea incadrarii in consumurile specifice stabilite la energie si combustibili;
    - Stabilirea programului de masuri tehnico-organizatorice, a planului de masuri de protectia muncii si a planului pregatirilor de iarna si analiza periodica a stadiului realizarii acestora;
    - intocmirea corecta a devizelor proiectelor de executie pentru lucrarile contractate;
    - Asigura consultanta tehnica in alegerea solutiilor constructive in ceea ce priveste modernizarea tehnologica a companiei;
    - Verificarea masurii in care sunt indeplinite normele de protectia muncii si dispozitiile stabilite in urma controalelor efectuate;
    - Indrumarea si verificarea activitatii sectiilor pentru buna intretinere a instalatiilor si utilajelor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - pachet salarial atractiv;
    - program flexibil (posibilitate work from home);
    - masina serviciu;
    - tichete de masa.