Inginer proiectare sisteme securitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Inginer proiectare sisteme securitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Inginerie
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 20.07.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare profil electric;
    - Cunostinte avansate despre sistemele de alarmare vocala, sonorizare, videowall, videoconferinta, automarizari;
    - Cunoasterea tehnicilor RFID, digital signage, ESL.
    - Cunoștințe AutoCAD - nivel avansat
    - Foarte bună capacitate de planificare, organizare și coordonare, spirit de echipă;
    - Bune abilitati de comunicare;
    - Cunostinte avansate in domeniul instalarii curentilor slabi.

    Responsabilitati

    - Identificarea solutii tehnice optime;
    - Oferirea de suport tehnic echipei de vanzari (definire solutii, prezentari, demo/ PoC etc)
    - Testarea solutii tehnice noi instalate;
    - Implementarea de solutii tehnice (programare echipamente si instruire pentru personalul beneficiarilor) ;
    - Elaborarea documentatiei tehnice aferente ofertelor acceptate;
    - Organizarea activitatii departamentului tehnic;
    - Supervizarea activitatii personalului din cadrul departamentului tehnic, al atelierului de reparatii si intretinere, depozitului de materiale;
    - Elaborarea programelor de modernizare tehnologica;
    - Oferirea de consultanta si consiliere tehnica;
    - Acordarea de consultanta si consiliere tehnica directorului general, in vederea luarii unor decizii eficiente in ceea ce priveste organizatia;
    - Urmarirea si asigurarea respectarii regimului tehnologic al fiecarei instalatii, a realizarii la termen si de buna calitate a lucrarilor de reparatii si revizii a instalatiilor si utilajelor;
    urmarirea si asigurarea incadrarii in consumurile specifice stabilite la energie si combustibili;
    - Stabilirea programului de masuri tehnico-organizatorice, a planului de masuri de protectia muncii si a planului pregatirilor de iarna si analiza periodica a stadiului realizarii acestora;
    - intocmirea corecta a devizelor proiectelor de executie pentru lucrarile contractate;
    - Asigura consultanta tehnica in alegerea solutiilor constructive in ceea ce priveste modernizarea tehnologica a companiei;
    - Verificarea masurii in care sunt indeplinite normele de protectia muncii si dispozitiile stabilite in urma controalelor efectuate;
    - Indrumarea si verificarea activitatii sectiilor pentru buna intretinere a instalatiilor si utilajelor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - pachet salarial atractiv;
    - program flexibil (posibilitate work from home);
    - masina serviciu;
    - tichete de masa.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (135)