Legal Adviser - International

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.04.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    Disponibilitate pentru deplasari;
    Experienta de minim 3 ani pe un rol similar;
    Abilitati de planificare si organizare;
    Capacitate de analiza si sinteza;
    Excelente abilitati de comunicare si prezentare, atat in limba romana, cat si in engleza (scris si vorbit);
    Cunostinte temeinice de utilizare Microsoft Office;
    Persoana dinamica, serioasa, oraganizata.

    Responsabilitati

    Coordonarea activitatii departamentelor juridice ale subsidiarelor companiei din Ungaria, Bulgaria si Polonia.
    Revizuirea contractelor pentru toate departamentele din cadrul subsidiarelor companiei, cum ar fi contracte de achizitii, inchiriere, prestari servicii, marketing;
    Redactarea si verificarea documentelor corporate cum ar fi imputerniciri, hotarari, declaratii;
    Redactare, revizuire si coordonare solicitari si raspunsuri ale autoritatilor locale si ale partenerilor companiei cum ar fi plangeri la autoritatile pentru protectia consumatorului, investigatii, dispute legale, somatii de plata;
    Gestionarea echipelor legal locale din cadrul subsidiarelor companiei;
    Coordonarea / implementarea diverselor proiecte;
    Implementarea procedurilor de compliance si raportare la nivel de grup.