Specialist Marketing

Angajator: MODULO DECORATIVE SOLUTIONS SRL
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Turda
  • Actualizat la: 17.04.2021

    MODULO concepe soluții pentru placare cu piatră decorativă, destinate posesorilor de case, din anul 1984. MODULO a fost primul care a introdus în Europa conceptul de placare cu piatră cu un kit de instalare care include toate componentele necesare, astfel încât piatra să fie instalată cu ușurință pe pereții interiori sau exteriori fără ajutorul unui instalator profesionist sau zidar.

    Cerinte

    Cursuri de specializare in marketing
    Experienta in domeniu
    Cunostinte programe de editare grafica (Photoshop, CorelDraw, etc)
    Limba engleza la nivel mediu/avansat
    Atentia la detalii, persoana creativa cu simt al culorilor, initiativa, open-minded

    Responsabilitati

    Monitorizeaza permanent piata si concurenta
    Analizeaza oportunitatea introducerii de noi produse
    Mentine o vizibilitate ridicata a brandului prin diverse evenimente
    Dezvolta politici de fidelizare a clientilor
    Conceperea materialelor promotionale necesare produselor companiei (cutii, cataloage, flyere, etc)
    Conceperea instructiunilor de utilizare ale produselor companiei impreuna cu echipa tehnica
    Asigura comunicarea planurilor de marketing la nivelul tuturor departamentelor si sucursalelor companiei
    Conduce dezvoltarea de produse pentru a menține poziția companiei ca fiind cel mai inovator producător de piatră
    Asistarea / rezolvarea problemelor activității de imprimare digitală atunci când este nevoie
    Conduce activitatea de merchandising cu o abordare agresivă din punct de vedere al costurilor pentru a satisface și depăși orice activitate similară concurenților
    Optimizează continuu portofoliul produselor pentru a profita de sinergiile produselor / culorilor și a opri deșeurile
    Social media advertising
    Content suport pentru vanzarile on-line

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):

    Salariu atractiv - beneficiem de facilitatile fiscale din domeniul constructiilor - taxe salariale reduse
    Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi
    Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paste, Craciun)
    Cadouri pentru copiii angajatilor cu ocazia sarbatorilor de Iarna si 1 Iunie
    Ajutoare sociale (naşterea copilului, deces)
    Diverse beneficii (bookster, cursuri de perfectionare, etc)

    Te incurajam sa ne contactezi pentru detalii la 0752 194 399.