Director Financiar, CFO

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Director Financiar, CFO active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.03.2023

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Absolvent/ă facultate cu diplomă de licență în domeniul economic;
    Expertiză în domeniul financiar-contabil;
    Experiență în poziții de management departament financiar;
    Foarte bună cunoaștere RAS și a legislației în domeniu;
    Cunoștințe avansate de operare PC, în special MS Excel;
    Cunoștințe de operare program informatic de contabilitate;
    Experiență în relația cu autoritățile statului și cele de control din domeniul economico-financiar;
    Atenție la detalii și acuratețe în lucrul cu datele;
    Excelente abilități de organizare și planificare a timpului și activităților;
    Foarte bune abilități de comunicare și de management de echipă;
    Prestanță, flexibilitate, adaptabilitate.

    Responsabilitati

    Comunicarea permanentă cu Directorul General al societății și cu toți directorii de departamente;
    Organizarea și coordonarea departamentului financiar;
    Întocmirea planului de venituri și cheltuieli și urmărirea realizării acestuia;
    Monitorizarea și optimizarea continuă a costurilor;
    Răspundere pentru îndeplinirea la termen a obligațiilor societății față de bugetul statului și terți, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
    Propunerea către Directorul General și elaborarea de proceduri și instrucțiuni interne de lucru, precum și stabilirea circuitului documentelor în cadrul societății;
    Organizarea și coordonarea activităților de control financiar preventiv, cu stabilirea operațiunilor și documentelor ce se supun controlului financiar preventiv;
    Menținerea relațiilor cu autoritățile fiscale și reprezentarea societății în fața organelor de control;
    Organizarea și gestionarea în mod eficient a integrității patrimoniului societății, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare și normele sau reglementările interne ale societății;
    Întocmirea diverselor analize și rapoarte solicitate de Directorul General și/ sau de top managementul societății.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    Pachet financiar foarte competitiv;
    Mediu de lucru foarte plăcut;
    Oportunități de dezvoltare și învățare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (27)