Export Sales Representative

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.04.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Studii superioare - specializarea Comert Extern constituie un avantaj;
    - Cursuri de pregatire: Management, Legislatie vamala;
    - Experienta in domeniu: minim 2 ani;
    - Cunostinte solide de vanzari si de legislatie vamala;
    - Cunostinte bune de operare PC (MS Office);
    - Cunostinte operatiuni export si vamale;
    - Cunostinte primare de operatiuni si documente financiar contabile;
    - Cunostinte de limba engleza (vorbit, scris, citit) – nivel avansat.

    Responsabilitati

    - Promovarea produselor companiei pe segmentul export;
    - Preluarea clientilor actuali si dezvoltarea portofoliului de clienti;
    - Crearea, susţinerea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii.
    - Coordonarea operatiunilor vamale.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu atractiv;
    - Bonusuri in functie de performanta;
    - Laptop si telefon de lucru;
    - Avantajul de a lucra pe proiecte importante pentru clienti cunoscuti pe plan international.