DevOps Engineer

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.04.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    • Vorbitor de limbă engleză;
    • Experiență de lucru ca inginer DevOps, (sau rol similar de inginerie software este un avantaj);
    • Experiență anterioară în lucrul cu Kubernetes, CI/CD, Pipelines and Automation, Ansible;
    • Experiență anterioară cu procesul de dezvoltare Agile;
    • Bună înțelegere a Angular sau a altor cadre JS similare;
    • Cunoașterea profesională a bazelor de date relaționale;
    • Atitudine de rezolvare a problemelor;
    • Bune abilități de comunicare / spirit de echipă / abilitate de a lucra într-o echipă multifuncțională.

    Responsabilitati

    • Implementarea integrărilor solicitate de clienți;
    • Implementarea actualizărilor și remedierilor;
    • Efectuarea analizei cauzei principale pentru erori;
    • Investigarea și rezolvarea problemelor tehnice;
    • Proceduri de proiectare pentru depanarea și întreținerea sistemului;
    • Extragerea cerințelor si a sarcinilor operaționale pentru a le documenta într-un mediu agil;
    • Furnizarea documentație tehnice pe parcursul ciclului de viață al proiectului.