Sef echipa electricieni, Constanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Imsat active.

Vezi toate job-urile Sef echipa electricieni, Constanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 11.05.2022

    Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

    Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

    Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

    Cerinte

    Studii medii – Liceu, Scoala de meserii , Scoala profesionala – cu antetul ministerului educatiei si invatamantului si/sau ministerului muncii.
    Minim 2 ani experienta ca sef de echipa
    Minim 5 ani experienta in montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
    Experienta in lucrari industriale reprezinta avantaj
    Autorizatie ANRE grad II B - de dorit
    Permis conducere cat B - de dorit
    Seriozitate, dinamism, perseverenta, atentie la detalii, echilibru, onestitate.
    Disponibilitate la deplasari

    Responsabilitati

    Postul este pe santiere in Constanta si raporteaza Sefului de santier.

    Organizeaza si repartizeaza lucrarile pentru fiecare electrician din echipa si supravegheaza executia sarcinilor ce-i revin;
    Instruieste muncitorii din formatia de lucru asupra modului de realizare a lucrarilor;
    Verifica functionarea corecta a instrumentelor si echipamentelor de lucru si ia masuri pentru mentinerea lor in stare buna;
    Verifica executarea lucrarilor conform desenelor de executie;
    Intocmeste bonuri de consum materiale;
    Verifica si rezolva operativ sesizarile muncitorilor privind caracteristicile materialelor utilizate in executie;
    Ia masuri pentru acordarea de prim ajutor in caz de accident, anunta imediat postul ierarhic superior si inlatura cauzele generatoare de pericol pentru securitatea muncii;
    Raspunde de utilizarea si gestionarea corespunzatoare a echipamentelor, materialelor si obiectelor de inventar incredintate
    Informeaza imediat seful de santier despre aparitia oricarui obstacol major sau deficienta aparuta in efectuarea activitatilor;
    Raspunde de insusirea si respectarea prevederilor normelor, regulamentelor, procedurilor si reglementarilor care se aplica in activitatile pe care le efectueaza (norme PSI si de protectia muncii, etc);
    Raspunde de realizarea corecta si in timp a lucrarilor si sarcinilor primite;

    Se ofera: mediu de lucru profesionist, salariu atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa, pachet de servicii medicale la o clinica privata.

    Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Constanta,

    Aplica fara CV
    Constanta,