Sef echipa electricieni, Constanta

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 14.04.2021

    Recunoscut ca expert in sectoarele de activitate din Industrie, Energie, Infrastructura Cladirilor sau a Transporturilor, IMSAT Groupe SNEF proiecteaza, dezvolta si integreaza solutii multitehnice pentru cele mai complexe aplicatii.

    Identificarea nevoilor, oferirea celor mai bune solutii tehnice si indeplinirea, de fiecare data, a indicatorilor de performanta ceruti, stau la baza increderii pe care clientii ne-o acorda de aproape 60 de ani.

    Cerinte

    Studii medii – Liceu, Scoala de meserii , Scoala profesionala – cu antetul ministerului educatiei si invatamantului si/sau ministerului muncii.
    Minim 2 ani experienta ca sef de echipa
    Minim 5 ani experienta in montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
    Experienta in lucrari industriale reprezinta avantaj
    Autorizatie ANRE grad II B - de dorit
    Permis conducere cat B - de dorit
    Seriozitate, dinamism, perseverenta, atentie la detalii, echilibru, onestitate.
    Disponibilitate la deplasari

    Responsabilitati

    Postul este pe santiere in Constanta si raporteaza Sefului de santier.

    Organizeaza si repartizeaza lucrarile pentru fiecare electrician din echipa si supravegheaza executia sarcinilor ce-i revin;
    Instruieste muncitorii din formatia de lucru asupra modului de realizare a lucrarilor;
    Verifica functionarea corecta a instrumentelor si echipamentelor de lucru si ia masuri pentru mentinerea lor in stare buna;
    Verifica executarea lucrarilor conform desenelor de executie;
    Intocmeste bonuri de consum materiale;
    Verifica si rezolva operativ sesizarile muncitorilor privind caracteristicile materialelor utilizate in executie;
    Ia masuri pentru acordarea de prim ajutor in caz de accident, anunta imediat postul ierarhic superior si inlatura cauzele generatoare de pericol pentru securitatea muncii;
    Raspunde de utilizarea si gestionarea corespunzatoare a echipamentelor, materialelor si obiectelor de inventar incredintate
    Informeaza imediat seful de santier despre aparitia oricarui obstacol major sau deficienta aparuta in efectuarea activitatilor;
    Raspunde de insusirea si respectarea prevederilor normelor, regulamentelor, procedurilor si reglementarilor care se aplica in activitatile pe care le efectueaza (norme PSI si de protectia muncii, etc);
    Raspunde de realizarea corecta si in timp a lucrarilor si sarcinilor primite;

    Se ofera: mediu de lucru profesionist, salariu atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa, pachet de servicii medicale la o clinica privata.