Electrician, Constanta

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 12.04.2021

    Recunoscut ca expert in sectoarele de activitate din Industrie, Energie, Infrastructura Cladirilor sau a Transporturilor, IMSAT Groupe SNEF proiecteaza, dezvolta si integreaza solutii multitehnice pentru cele mai complexe aplicatii.

    Identificarea nevoilor, oferirea celor mai bune solutii tehnice si indeplinirea, de fiecare data, a indicatorilor de performanta ceruti, stau la baza increderii pe care clientii ne-o acorda de aproape 60 de ani.

    Cerinte

    Studii medii – Liceu, Scoala de meserii , Scoala profesionala – cu antetul ministerului educatiei si invatamantului si/sau ministerului muncii.
    Experienta minim 5 ani in montaj instalatii electrice industriale – curenti slabi, forta, instrumentatie
    Autorizatie ANRE grad II B - de dorit
    Permis conducere cat B - de dorit
    Capacitate normală de adaptare la condiţiile de muncă.
    Buna capacitate de comunicare.
    Seriozitate si dinamism
    Persoana organizata
    Fara cazier
    Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor

    Responsabilitati

    Pozitia este in santier (Constanta si imprejurimi) si raporteaza Sefului de echipa sau Sefului de Santier.
    Responsabilitati:
    • citeşte şi interpretează corect schema electrică;
    • alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
    • stabileşte traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi;
    • montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii;
    • pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;
    •repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor

    Beneficii:
    Salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, prime de Paste si Craciun, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata, bonuri de masa sau diurna.