System Administrator

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.04.2021

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    Suntem in cautarea unui System Administrator pentru echipa Romanian Software.

    Ne dorim sa ai:
    - Experienta pe o pozitie similara – cel putin 3 ani;
    - Cunoștințe bune despre sistemele de operare (Microsoft Windows Server, 10, virtualizare, securitate);
    - Cunoştinţe foarte bune de operare PC;
    - Abilitatea de a lua decizii si de a propune solutii pentru problemele aparute;
    - Bune abilitati de relationare cu clientii interni si externi;
    - Cunostinte minime de solutii Cloud (cunostinte de Azure, Citrix - reprezinta un avantaj);
    - Limba engleza – nivel conversational.

    Responsabilitati

    Ce trebuie sa faci:
    - Sa intretii serverele, calculatoarele, laptopurile, imprimantele si intreaga retea de mailuri, de internet, etc. pentru asigurarea functionarii corespunzatoare a acestora;
    - Sa stabilesti necesarul de schimbat (de reinnoit) pentru servere, desktopuri, laptopuri, monitoare, imprimante, etc.;
    - Sa mentii legatura cu furnizorii de produse si servicii IT;
    - Sa intocmesti planul de buget anual, detaliind necesarul de bunuri, softuri, licente de bugetat (noi sau de schimbat);
    - Sa garantezi confidenţialitatea stricta asupra informaţiilor cu care intri in contact pe parcursul desfasurarii activitatii;
    - Sa aloci drepturi si securizari pe fisiere importante din retea;
    - Sa urmaresti si sa administrezi copiile de siguranta (backup), conform planului de backup;
    - Sa inventariezi echipamentele de infrastructura ale companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Un mediu placut si prietenos;
    - Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    - Plan de cariera de lunga durata.