Specialist recrutare si selectie

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.04.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Suntem in cautarea unui coleg/colega care sa se alature echipei Grafton.
    Daca te regasesti in descrierea de mai jos, te incurajam sa aplici cu CV-ul actualizat, iar noi te invitam la o discutie amicala.

    Despre noi:
    Suntem o echipa tanara si vesela, formata din 6 doamne si domnisoare, si un Team Leader de exceptie, pozitiv, rabdator si alaturi de echipa sa :)

    Ce dorim de la tine?

    -2 ani experienta pe un rol similar;
    -studii superioare finalizate;
    -bune abilitati de comunicare in limba engleza;
    -capacitate puternica de a gasi candidați pasivi;
    -spirit de echipa si abordare proactiva;
    -capacitatea de a asculta si a ințelege nevoile afacerii si ale candidatilor;
    -abilitatea de a gestiona independent, si in echipa, prioritatile, volumul de munca, proiectele si termenele limita.

    Responsabilitati

    Vei gestiona un proces intreg de recrutare:
    -discutii cu clientii companiei, interni si externi;
    -administrarea canalelor de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
    -conceperea si postarea anunturilor de recrutare;
    -selectarea candidatilor pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
    -vei receptiona toate aplicatiile interne si externe ale candidatilor, si vei introduce CV-urile in baza de date;
    -contactarea candidatilor selectati in vederea programarii interviurilor;
    -organizarea si sustinerea interviurilor (inclusiv cele telefonice/skype) preliminare;
    -selectarea si recomandarea candidatilor,;
    -informarea candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie;
    -rapoarte si sedinte saptamanale.

    Suntem adeptii unei atmosfere relaxate in cadrul interviului, asadar te inurajam sa aplici!