Dispecer Transport Domestic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FM LOGISTIC active.

Vezi toate job-urile Dispecer Transport Domestic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.04.2021

    "Spiritul antreprenorial a stat la baza companiei noastre încă de la fondarea acesteia, iar pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre.. Astăzi, suntem peste 27.500 de oameni din întreaga lume, conduși de aceeași pasiune și de același simț al responsabilității. Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua fază a dezvoltării sale. Cu o prezență internațională puternică și sustenabilă, Grupul nostru și-a propus obiectivul de a fi recunoscut ca lider de referință pe piața logistică internațională. Deținem toate elementele pentru succes: expertiză în managementul lanțului de aprovizionare, prezența în 14 țări, viziunea pe termen lung a acționarilor noștri, abilitățile echipei noastre, încrederea clienților noștri, know how-ul nostru operațional, abilitatea noastră de a inova, robustețea huburilor noastre de distribuție, etc. Colegi actuali și viitori, furnizori, parteneri: indiferent de legătura dvs. cu Grupul nostru, fiecare dintre voi își aduce aportul și scriem împreună o pagină importantă și frumoasă în istoria logisticii "

    Jean-Christophe Machet, Directorul Executiv al FM Logistic

    Cerinte

    Studii superioare finalizate
    Experiența anterioară în domeniul transporturilor: minim 6 luni
    Cunoștințe bune de geografie a Romaniei
    Cunoștințe pachet Office, nivel Excel – mediu
    Abilități de comunicare, organizare și planificare
    Nivel ridicat de perseverența si rezistenta la stres

    Responsabilitati

    • Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transportul rutier, astfel incat sa se asigure livrarea marfurilor si respectarea indicatorilor de performanta specifici;
    • Actualizeaza informatiile in sistemele operationale, pe baza datelor primite de la clientii interni si externi cu care pastreaza legatura, astfel incat sa nu fie afectata calitatea serviciilor sau acuratetea procesului de facturare;
    • Monitorizeaza derularea transportului (adresa de incarcare/ descarcare, data preluare/ livrare marfa, persoana de contact de la punctul de livrare/ preluare marfa, colectare, transferul de marfa intre terminale, confimarea finala a incheierii derularii transportului) si organizarea returului de marfa sau documente specifice daca aceste servicii au fost cerute;
    • Pastreaza o legatura stransa cu depozitul pentru a se asigura incarcarea la timp a camioanelor, respectarea termenelor.

    locatie: Dudestii Noi
    program: 8:15 - 16:30

    Grupul nostru a fost fondat de către oameni cu un spirit antreprenorial foarte bine dezvoltat. Pasiunea a fost întotdeauna motorul dezvoltării noastre. În prezent numărul angajaţilor noştri depăşeşte 27,500 de oameni în toată lumea, motivaţi de acelaşi obiectiv şi simţ al responsabilității.

    Din 2012, FM Logistic a intrat în a doua etapă a istoriei sale: cu o prezenţă internaţională puternică şi performanţă pe termen lung, Grupul nostru şi-a stabilit pentru 2022 obiectivul de a deveni, în beneficiul consumatorilor, un jucător de referinţă pe piaţa logistică internaţională. Deţinem toate cărţile succesului: soluţii logistice integrate, prezenţa în 13 ţări, viziunea pe termen lung a acţionarilor, profesionalismul colegilor, încrederea clienţilor, expertiză operaţională, abilitatea de a inova, platforme logistice dezvoltate, etc.

    Hai în echipa noastră să scriem împreună o pagină celebră în istoria transportului şi a logisticii!

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,