Director Vânzări

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Director Vânzări active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.04.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, un grup care activează în domeniul waste management și deține o divizie de aparatură și consumabile cu aplicabilitate medicală, recrutam Director Vânzări.

    Cerințe:
    • experiență de minim 5 ani într-un rol similar (în domeniul medical sau retail reprezintă un avantaj, dar nu este obligatoriu)
    • reprezintă avantaj experiența în colaborarea cu instituțiile statului, companii de retail în domeniul farmaceutic sau lanțuri de distribuție produse/ echipamente medicale
    • persoană dinamică, orientată către soluții și cu mare deschidere către nou
    • foarte bune abilități de negociere și comunicare
    • foarte bună cunoaștere a mediului online și preferabil experiență în conducerea unor companii cu activități de eCommerce
    • limba engleză: fluent
    • permis de conducere (cat. B) și disponibilitate de deplasare în țară (ocazional)

    Responsabilitati

    • elaborarea și urmărirea realizării planului de vânzări și profit
    • analizarea tendințelor pieței și propunerea de obiective de vânzări și profit către Directorul General
    • propunerea către Directorul General a politicii de prețuri și implementarea acesteia
    • identificarea factorilor care pot împiedica realizarea planului și a modalităților de optimizare/ ajustare a forecast-urilor
    • aprobarea politicii de abordare a licitațiilor
    • propunerea și implementarea măsurilor de reducere a costurilor
    • urmărirea implementării planurilor și a regulilor de lucru specifice (stabilirea fluxurilor de lucru și elaborarea procedurilor)
    • inițierea unor colaborări strategice cu companii puternice din domeniu implicate în proiecte
    • dezvoltarea acoperirii naționale cu o rețea de distribuție eficientă
    • participarea activă la stabilirea condițiilor generale ale colaborării cu furnizorii
    • elaborarea și urmărirea realizării planului de marketing, în colaborare cu echipa de marketing
    • asigurarea concordanței între obiectivele de marketing cu cele de vânzări și profit
    • urmărirea realizării obiectivelor de marketing și implementarea măsurilor corective necesare
    • identificarea de produse/ soluții noi în domeniu
    • identificarea direcțiilor de dezvoltare și promovarea de noi produse/soluții
    • consultarea managementulului companiei cu privire la posibilitatea integrării noilor soluții
    • face propuneri către Directorul General privind integrarea de noi produse/servicii în oferta companiei
    • contactarea potențialilor furnizori și urmărirea implementării soluțiilor

    Alte informatii

    • program de lucru: 9:00 – 17:00 (luni-vineri)
    • pachet salarial și de beneficii corelat cu experiența și abilitățile demonstrate
    • desfășurarea activității într-un mediu de lucru dinamic și motivant, alături de o echipă în plină dezvoltare

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    5000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Branesti, Afumati,

    BUCURESTI, Fetesti, Slobozia,

    Vezi job-uri similare (36)