Marketing Specialist Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ZIPPER ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Marketing Specialist Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Angajator: ZIPPER ROMANIA
Domeniu:
  • Marketing
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.06.2021

    Zipper Romania acopera cu succes nevoile companiilor de optimizare a fluxurilor interne de date si documente prin solutii si servicii de automatizare si prelucrare a datelor si documentelor receptionate, vehiculate sau expediate intr-o companie si asigura un suport solid pentru reducerea costurilor si a timpului de procesare. Experienta de peste 10 ani in automatizarea datelor si documentelor, acreditarile, certificarile ISO si cifra de afaceri, aduc o vizune clara asupra modului de lucru si garantiei pe care Zipper Romania o ofera companiilor cu care lucreaza si potentialilor clienti.

    Cerinte

    ● Cunoasterea structurilor de copywrite si generare de continut B2B / servicii software
    ● Cunoasterea proceselor si procedurilor de marketing & comunicare online/offline
    B2B / servicii software
    ● Cunostinte generale de marketing & comunicare
    ● Cunostinte avansate de navigare / browsing pentru colectare continut
    ● Limba romana si engleza - nivel avansat
    ● Cunostinte tehnice minime wordpress / CMS / CRM
    ● Cunostinte administrare retele socializare: Facebook & LinkedIn
    ● Cunostinte solide operare PC, PPT, Word si research online

    Responsabilitati

    ● Analiza/generare/editare de continut in vederea promovarii produselor si serviciilor
    oferite de catre societate ( articole, prezentari newsletter)
    ● Genereaza idei pentru materialele de marketing si comunicare
    ● Monitorizeaza si analizeaza concurenta
    ● Identifica si administreaza relatia cu furnizorii in vederea realizarii costurilor/ofertelor
    ● Administreaza proiectele online din portofoliul companiei
    ● Publica continut in retelele de socializare si proiectele online
    ● Asigura materialele de marketing si suport catre departamente companiei (presales,
    HR, product, sales)
    ● Asigura vizualul placut din punct de vedere brand in spatiile companiei
    ● Participa activ la dezvoltarea identitatii de brand
    ● Asigura suport activ in organizarea evenimentelor interne si externe

    Alte informatii

    Beneficii:
    ● Pachet salarial motivant, in acord cu experienta solicitata.
    ● Tichete de masa de 15 ron/zi
    ● Asigurare medicala private
    ● Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, tanar si dinamic
    ● Oportunitati de dezvoltare si evolutie in cadrul unei organizatii puternice si al unei
    echipe ambitioase
    ● Concediu de odihna extins, in functie de vechimea in munca
    ● Prime de sarbatori.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (112)