Inginer Ofertare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HRS Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Ofertare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.06.2021

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice, profil: Constructii civile.
    Experienta in elaborarea ofertelor tehnico-financiare pentru lucrari de constructii civile;
    Bune cunostinte operare PC: Autocad, MS Project, Word, Excel;
    Buna cunoastere a preturilor, furnizorilor, concurentei, in acest domeniu;
    Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
    Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
    Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
    Abilitate de a lucra atat independent cat si in echipa.

    Responsabilitati

    Pentru clientul nostru, companie ce activizeaza in domeniul constructiilor- amenajari interioare, recrutam Inginer ofertare.

    Responsabilitati:

    Pregatirea documentatiei tehnice necesare ofertarii lucrarilor din profilul societatii;
    Respectarea termenelor limita cu privire la realizarea ofertelor;
    Intocmirea graficelor de esalonare a lucrarilor si a planurilor operative periodice;
    Analiza ofertelor si a rezultatelor obtinute in urma transmiterii ofertelor la clienti;
    Realizarea necesarului de materiale si a calculatiilor de pret;
    Obtinerea informatiilor necesare de la departamentele implicate;
    Analizarea si verificarea cererilor de oferta conform proiect;
    Asigurarea documentatiei din punct de vedere tehnic;
    Intocmirea dosarului de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc.);
    Intocmirea normelor locale si analiza de pret pe activitati;
    Intocmirea listei cantitatilor de lucrari - centralizator pe investitie / obiecte / specialitati;
    Emiterea cererilor de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, etc;
    Prezentarea calculatiei in fata Managementului (total cost estimat) in vederea aprobarii;
    Elaborarea planurilor de cost si a ofertelor;
    Intocmirea solicitarilor de clarificari;
    Intocmirea raspunsurilor la solicitarile de clarificari.

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati in termen de 3 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (129)