Maistru Departament Cusut

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 17.04.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    Detine experienta pe o pozitie similara, in domeniul productiei de incaltaminte, de minim 3 ani;
    Detine bune cunostinte tehnice de lucru manual si cu masina de cusut, in domeniul productiei de incaltaminte;
    Realizeaza planul de productie si respecta standardele de calitate cerute, colaborand cu colegii din Italia;
    Gestioneaza personalul din subordine si delega activitatile zilnice catre subordonati;
    Detine bune competente de coordonare personal;
    Detine bune competente de operare PC;
    Detine bune competente de solutionare de situatii si organizare;
    Este proactiv, flexibil si detine bune competente de comunicare si relationare;
    Detine cunostinte de limba italiana (constituie avantaj).

    Responsabilitati

    Coordonarea a 4 team leaderi din modulele de cusut;
    Coordonarea personalului din departamentele alocate si delegarea activitatilor zilnice catre subordonati;
    Verificarea permanenta a calitatii procesului de productie respectand standardele calitative ale companiei;
    Colaborarea cu departamentele de impact in problemele de proces si de productie;
    Activare in sedintele organizate zilnic cu colegii din departamentul de productie atat din romania cat si din Italia;
    Implicarea activa in dezvoltarea proiectelor si implementarea acestora;
    Promovarea proiectelor de polivalenta pe baza competentelor;
    Implicarea activa in procesul de formare continua a personalului.